mistä johtuu, että koneen lämmettyä alkaa savuttaa nii et takana olevat ja itekin meinaa tukehtua, jos olis ohjurin kumit menny nii sehän alkais tupruttaa heti kylmänäkin.
speed III
3
1141
Vastaukset
- koneistaja.
Tulee heti mieleen, että saamari kansi halki. Varsinkin jos on vaaleeta savua seassa. Lämmetessään kansi kun laajenee niin murtumarako suurenee.
Toivottavasti ei. Voi olla toki, että huohotinjärjestelmä on tukossa?
En tiedä minkäikäinen triple on joten kaasutin tulvii? Tai ruiskutussuutin rikkoontunut ja valuttaa bensan läpi...no ne taas kuulis epätasaisesta, raskaasta käynnistä.
Ohjurinkumi tosiaan tuprauttas käynnistäessä ja voimakkaassa ja pitemmässä moottorijarrutuksessa.- jusu
-04 triple. putsariin oli tullu öljyä aika reilusti. tarkistin moottoriöljyt, niin ylitäyttööhän sielä oli reilu 1/2 litraa. ainakaa tänään ei savuttanu emää ton operaation jälkee, mut seuraillaan. toivottavasti oli noin pieni juttu.
- matula
jusu kirjoitti:
-04 triple. putsariin oli tullu öljyä aika reilusti. tarkistin moottoriöljyt, niin ylitäyttööhän sielä oli reilu 1/2 litraa. ainakaa tänään ei savuttanu emää ton operaation jälkee, mut seuraillaan. toivottavasti oli noin pieni juttu.
Ylitäyttö voi joissakin moottorityypeissä aiheuttaa savutusta mutta se öljy putsarissa...
Toki jos huohottimen lähtö kampikammiossa on sellaisessa paikassa, että ylitäytön aikaansaama runsaampi roiskeöljy pääsee kulkeutumaan huohotinputkeen. Toivotaan että savu haihtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1066756KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3786387Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei613198Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521132689Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082330- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro201677Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341495Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247