Kajaaniin tammikuun sissejä?

Onko ketään tammikuussa Kajaaniin tiedustelu/sissi puolelle meneviä täällä?

Vanhemmat jermut vois kertoo vähän tosta sissi koulutuksesta!
2347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olin itse kontiorannassa vuoden sissikomppaniassa. Paska paikka, muualla pääsee helpommalla. Paljon kantamista, pitkiä marsseja ja vuoden aikana 125 metsä yötä. Talvellakin laavussa, ei teltassa. Mene vaikka viestiin tai tykistöön niin ei tarvitse rehkiä.Plussat: vähemmän lusmuja ja läskejä, kunto nousee, saa ampua monilla eri aseilla.

Äänestä
  • Kiitti vastauksesta!
    En mä tässä helpointa hommaa oo ettimässäkään...
    Menisin varmaan erikoisjääkäriks mutta kun näkö ei oo tarpeeks hyvä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-KalPa- kirjoitti:

Onko ketään tammikuussa Kajaaniin tiedustelu/sissi puolelle meneviä täällä?

Vanhemmat jermut vois kertoo vähän tosta sissi koulutuksesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu