Ipswich kesällä 1996

Ipswich pelasi kesällä 1996 suomessa kolme harjoitusmatsia: ilmeisesti murjoi Visan Pallon 10-2, pelasi Ilveksen kanssa 1-1, ja pelasi Oulun joukkueista koottua "Oulu Select XI" tai "Oulun Kaupunkijoukkue":a vastaan, mutta muistaako joku miten tuo päättyi? Hämärä mielikuva on että Ipswich olis voittanut 2-1.
1263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kirjastosta mikrofilmeiltä vanhoja Kaleva-lehtiä selailemalla löydät tuloksen varsin vaivattomasti, jos yhtään muistat pelin ajankohtaa tarkemmin kuin vain "kesä 1996". Myös ottamalla yhteyttä paikallisiin jalkapalloseuroihin saattanet saada haluamasi tiedon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilastofriikki kirjoitti:

Ipswich pelasi kesällä 1996 suomessa kolme harjoitusmatsia: ilmeisesti murjoi Visan Pallon 10-2, pelasi Ilveksen kanssa 1-1, ja pelasi Oulun joukkueista koottua "Oulu Select XI" tai "Oulun Kaupunkijoukkue":a vastaan, mutta muistaako joku miten tuo päättyi? Hämärä mielikuva on että Ipswich olis voittanut 2-1.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu