Roal Dutch: miten suhtautua?

Mike..

Reteesti pistin K-kaupas plussakortin pöytään ja sain kuuden 500ml olut tölkkipakkauken... mahtavalla plussakorttialennuksella, voi mikä onni ja autuus.

Oluet jääkaappiin lymyyn kylmeneen ja ite oven takana jännityksellä venttaillen et millastahan import hyvää sitä on rajojen takaa rahdattu.

Ou jeah... eka kulaus oli kuin isku päähän... makuaisti.. hajuaisti... vitutussuoni ei tiennyt miten toimia. Aivot eivät kykene vieläkään analysoimaan onko kyseinen olut maultaa hyvää vai ei, vai onko kyseessä vitsi.

Royal Dutch: ensimmäinen olut jonka mausta en osaa sanoa mitään... Miten olut voi olla näin neutraali? Ois reilusti kamalaa tai hyvää.. mut tälläset keskitiet?

Onks tää tehty jostain eksoottisesta viljasta niin ku esim. rusinoista?

5

276

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mike..

      Täällä mä nyt istun yksin ja juon mun mitäänsanomatonta olutta ja... sehän on kuin minä :(
      Mix en oo ku se Pitt tai Cruisen tomppa... mä oon vaan tällänen tavallinen hajuton ja mauton Royal Dutch

      • olet parasta laatua...hajuton ja mauton....!!!!pitt ja cruise on liian lyhyitä....ja niillä on varmaankin kamalan pahanhajuista partavettäkin....


      • rusinat viljaa? Rypäleitä kai? Mutta älä Mike sure, en ole kaljan tuntija, mutta en tykkää Lapin Kullasta, Karhusta enkä Koffista. Mitä mulle jää jos sä pelotat mut erilleen Royal Dutchistakin :\


      • en ole Katie Holmes enkä Angelina Jolie, mutta tolla kommentilla sait naiset kiinnostumaan :)

        Ja hajuton on allergisille hyvä vaihtoehto!

        Sitä paitsi Pitt ja Cruise on liian kiiltokuvapoikia...Särmää pitää olla mutta istukkaa ei tarvi välttämäti syödä(Cruise?)


    • muista kuitenkin

      ensin juoda pullo jotain hyvää, vaikka Olvia, ja vasta toiseksi tuota Röyäliä tai Lirin ölyttä.

      Nimittäin makuaistishan on jo sumentunut tuosta ekasta plosta. Örrps.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3468
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3211
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2728
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      54
      2568
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      77
      2371
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      28
      1241
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1172
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      92
      1121
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      336
      1043
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      14
      936
    Aihe