Navigare vs. Pro Sail?

Mitä mieltä ootte kahdesta suht uudesta venealan lehdestä Navigaresta ja Pro Sailista? Ajattelin tilata jomman kumman mut en tiedä kumpaa. Onko kokemuksia kummasta kannattaa maksaa? Muut vene aiheiset läpyskät tulee töihin joten luen ne siellä, kotiin ois kiva saada joku
3486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Navicare tulee tilaamatta veneseuran ja veneen katsatamisen jäsenetuna.

Äänestä

En oikein pidä kummastakaan lehdestä, vaikka molemmat minulle tulevat. Ilman pidempää analyysiä tai perusteluja ilmoitan mielipiteekseni seuraavaa: Navigare on ahdas, raskas ja hikinen, Pro Sail on kevyt asiaan menemätön lifestylejulkaisu.

Viime aikoina varsinkin Pro Sail on mielestäni parantanut juoksuaan jonkin verran ja annetaan myös Navigarelle mahdollisuus petrata.

Äänestä
  • Irvokkaita turhiksia kumpainenkin.
    Älytöntä, että jäsenistö siunaa tämmöisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teemo kirjoitti:

Mitä mieltä ootte kahdesta suht uudesta venealan lehdestä Navigaresta ja Pro Sailista? Ajattelin tilata jomman kumman mut en tiedä kumpaa. Onko kokemuksia kummasta kannattaa maksaa? Muut vene aiheiset läpyskät tulee töihin joten luen ne siellä, kotiin ois kiva saada joku

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu