Eikö 50000 nimeä merkitse sossuille yhtään mitään. Tässä se nyt nähdään mitä on sosialidemokratia pahimmillaan. Näin muistaa sossut keski-ikäisiä äänestäjiään. TOIVOTTAVASTI JOKAINEN SÄVELRADION YSTÄVÄ ÄÄNESTÄÄ TULEVISSA VAALEISSA MITÄ MUUTA PUOLUETTA TAHANSA PAITSI DEMAREITA.
Sävelradio addressissa jo 50 000
nimeä
6269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...ainakin minun kohdallani käy. Yksikään kolmesta suuresta puolueesta ei tule saamaan ääntäni.
mistä löytyy?
Kuten pienet eläkkeet, korkea verotus, kallis ruoka jne... Kaiken maailman radiokanavat ja Lordit kyllä saavat aikaan kansaliikkeitä mutta todelliset epäkohdat eivät.
Olen vielä työelämässä, ja aikanaan eläkettä tulee 60% palkasta.
Veroja pitää maksaa, jotta terveydenhuolto, koulutus, liikenne yms toimii.
Ruoat voin hakea Lidlistä, jos halpaa etsin.
Oliko viestissäsi logiikkaa? Jos jostain palvelusta narisee, pitää myös maksaa enemmän veroja, jotta palvelu paranee.
TEHOKKAASTI palveluiden tuottamisessa? Veroilla ylläpidetään myös melkoisen suurta virkamieskuntaa ja byrokratiaa pyörimässä. Julkisten palveluiden taso ei ole kuin eurooppalaista keskitasoa vaikka verot ovat huippukorkeat.
tarpeeksi nöyrästi demareita.