Hitzbollahin toiminnan.
Hyväksyykä Tuomioja terroristin teot.
Hyväksyykä Tuomioja terroristin teot.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuomioja saattaa alkuun jotain pientä sanoakin, mutta sitten jo puhe Israelin höykkäyksessä, ja siitä riittääkin puhetta.
Eli Tuomioja on puolueettoman Suomen puolueellinen Ulkoministerin titteliä kantava Pasifisti
... avasi tulen?! Siellä on sodittu pian 60 vuotta, aina siitä lähtien, kun juutalaisvainoista pahaa omaatuntoa kansainvälinen yhteisö päätti hyvittää juutalaisille perustamalle heille oman maan Palestiinaan 1948. Ei vain otettu huomioon, että siellä kaksi tuhatta vuotta asuneet palestiinalaiset joutuivat sorrettuun asemaan omassa maassaan.
Totta taas turiset. Ei saa lainhuutoa maatilaan tai mihinkään kiinteistöön yli 2000 vuotta vanhoilla asiakirjoilla vaikka tämä olisi itse raamatun lehti. Ainakin monen sukupolven leimaverot korotettuina täytyisi maksaa.
Paitsi että testamentti on vanha, niin siitä puuttuu nähdäkseni myös testamentin tekijän allekirjoitus. Todistajien jäävittömyydenkin kanssa on vähän niin ja näin.
keskustan oikeesti
Rikot jumalan sanaa, mutta taidat ollakin saatanan kätyri
demareita. Julmia ovat molemmat. Demokratia ja laki ovat näille tuntemattomia.