Kumman puolustuksen valitsisit omalle joukkueellesi?
Laamanen - Mikkola
Tribuntsovs - Jaakola
Loponen - Korpikari
Leinonen - Ylönen
Karalahti - Murphy
Niskanen - Saarinen
Schnabel - Laakso
Turunen - Korhonen
Seppänen
HIFK - Kärpät
7
690
Vastaukset
- Kyykyttäjä
HIFK:ltä löytyy 5 tai SM-tason puolustajaa. Kärpiltä tällä hetkellä 3 tai 4.
- Kyykyttäjä
HIFK:iltä 5 tai 6.
- Laura1
Kärppien. Eikä kyse ole siitä, että katsoisin Kärppä-lasien läpi asiaa. Mielestäni Kärpät on hiukan parempi tossa, vaikka myöntää täytyy, että melkoinen lovi tuli,kun lähti tonne rapakon taakse huippunimiä. Uskon kuitenkin Kärppien mitaliin ja silloinhan täytyy puolustuksenkin olla kyllin pitävä.
- Jhokke
Minkälainen vastaus olis tullu juovuspäissä!??
- Laura1
Jhokke kirjoitti:
Minkälainen vastaus olis tullu juovuspäissä!??
Jaa-a..ehkä joukkue ois voinu tulla vaikka tuplana;)
- Jhokke
Laura1 kirjoitti:
Jaa-a..ehkä joukkue ois voinu tulla vaikka tuplana;)
......
Kyllä HIFK:n puolustus on kovempi, ehkä liigan paras ja ainakin kaksi ekaa pakkiparia on todella hyvät. Puolustus tuleekin olemaan HIFK:n kivijalka tulevalla kaudella.
Ei Kärppien puolustus huono ole, mutta leveyttä menetettiin kesän aikana. Aika paljon Kärpille tulee merkitsemäänse kuinka suuret roolit Jaakola ja Korpikari pystyy kantamaan. Vastuuta on tarjolla ja näiden pelaajien pitäisi pystyä siihen vastaamaan.
Kun HIFK:ta ja Kärppiä vertaa, niin sen voisi tehdä vaikkapa senttereiden kautta. Ketä HIFK:lla on pistää vertailuun kun Kärpiltä löytyy Viuhkola, Bros, Sahlstedt ja Paakkolanvaara?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1752640- 1612432
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182077Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552023Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31709"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591424Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2011360Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2171098Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää821084Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3521020