Kysymyksiä Krav Magan

alkeiskurssin varusteista

Moi,

osaatteko sanoa pitääkö yleensä jo alkeiskurssilla ostaa erilaisia varusteita
(treeniasuja, suojia) vai riittääkö normaalit verkkarit?

3

939

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfghdfghdfghdf

      Ei tarvitse, pelkät verkkarit ja t-paita riittää.

      Yleensäkkään ei millekkään alkeiskurssille tarvitse alkuun mitään muuta varustusta.

    • rahamies

      Kyllä alkeiskurssin aikana niitä varusteita aletaan hankkimaan. Mm. sparrihanskat, hammassuojat, alasuojat ja säärisuojat on aika peruskamaa. Ilman noita ei voi tehdä pariharjoituksia, jotka on välttämättömiä kamppailun oppimiselle. Hintaa noihin luettelemiini kertyy n. - 100e ja lisäksi muut suojat joita seurasi edellyttää.

      Tietenkään heti alkeiskurssille mentäessä ei tarvitse omistaa mitään. Itse en ainakaan menisi mihinkään lajiin tutustumaan jos ensimmäisen viikon jälkeen täytyisi hankkia esim. seuran harjoitusasu.

    • Turkulainen

      Moi,

      meillä pakolliset ovat alasuojat(15-25eur) peruskurssilla, muuten normaali sisäliikuntavarustus. Paljain jaloin tai painitossut (n.60 eur), tossuja suosittelen, ei pakolliset.
      Peruskurssin jälkeen nyrkkeilyhansikkaat,hammassuojat(nämä suosittelen hankkimaan heti, n. 5eur sillä peruskurssillakin voi vahinko sattua), säärisuojat, koko ed.mainitun paketin hinta laadukkailla kamoilla on 150 eur.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      161
      5610
    2. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      90
      4636
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      201
      4594
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      178
      4518
    5. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4499
    6. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      63
      4376
    7. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3969
    8. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      39
      3874
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      99
      3806
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      112
      3728
    Aihe