Eli mitä sinisiä drinkkejä olette juoneet ja mitä on käytetty ainesosina? Hukassa on Tuhma-niminen drinkki, en muista missä päin olen kyseistä juomaa saanut (baarimikon suosittelema), mutta väri oli sähkönsininen ja spritemäinen maku jäi suuhun :) Saattaa olla, että ko. drinksu kiertää useillakin eri nimillä. Apu on enemmän kuin tervetullutta.
Vastaukset 10
- yksi hyvä
etsi lisää osoitteesta
baarikaappi.net - tipsu
Jääkarhu?
Bolsia,vodkaa ja spritea.. Ja Sininen enkelihän on violetti. - Sini^
Merivesi on sininen. Siihen tulee spriteä, blue curacaota ja vodkaa. Ja niin, sininen enkelihän ei väriltänsä sininen ole..
- kokeiltu
Kerran piti saada sininen enkeli ja baarimikko pahoitteli, että kun oli loppu se ja se ja hän korvasi sen sillä ja sillä. Lopputuloksena oli punainen drinkki.
- Harva taitaa tietää tuota?
- Drinkmaster
Smurffi drink
Ainesosat
3 cl Vaalea rommi
3 cl sininen curacaolikööri
6 cl ananasmehu
2 cl sweet & sour mix
Jääpaloja
Kaada kaikki ainesosat sekä kourallinen jääpaloja tehosekoittimeen. Kaada sesitten tuopilasiin
- equilibrium89
kannattaa myös kokeilla tällästä kun Blue Lagoon.. tässä oli myös vodkaa ja spritea, sinisen värin tais tuoda Bols blue curacao
- Tehopaksu
Dorkat, tehän puhutte koko ajan samasta drinkistä eri nimellä!!!
- WilleWaltteri
Sama sinilitku on myös Silja Special. Yök.
- Anonyymi
WilleWaltteri kirjoitti:
Sama sinilitku on myös Silja Special. Yök.
Joku muistaa vielä Silja Special in. Taidat olla vannnnnha niinku minäkin 🤣🤣🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831140Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2681008Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105884
- 99819
- 73808
- 107679
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11488