oikea housujen koko

Miten osasitte ostaa sopivan kokoiset farkut tms. housut. Nyt rv 18 menossa ja pitäisi saada mammahousut, mutta ostaako tällä hetkellä sopivat vaiko hieman löysät tulevaa ajatellen vai kasvaako persii ja/tai reidet juurikaan?? Auttekee siskot! Kiitos!
5701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla ainakin tuli sen verran lisää paksuutta reisiinkin, että vielä rv20 jälkeen menneet housut eivät mahdu enää kunnolla reisistä jalkaan. Siis menevät kyllä päälle mut ei paljon kyykitä tai istuta ne jalassa eli hyllyllä ovat käytössä :D Eli kannattanee ostaa ainakin sellaset, missä on vähän sitä kasvunvaraa tai sitten jotain joustavaa materiaalia. Veikkaisin kyllä, että jos nyt ostat sellaset ihan tyköistuvat, niin lopussa ne voi puristaa :)

Äänestä

itse ostin viikolla 15 housut jotka oli sillon sopivat ja on vieläkin. En ois huomannu että ois paljookaan pers levenny ja reidet.

Äänestä

ostin silloin alkuvaiheessa mamma-farkut, jotka muuten oli juuri silloin sopivat, vaan mahan kohdalla säätömahdollisuus pienimmillään.
Ei ahdista vieläkään reisistä tai persuksista ja massukka mahtuu olemaan hyvin. Pidämpä melkein päivittäin näitä housuja. Nyt rv32

Äänestä

Oman kokosia housuja kannattaa ostaa ja jos yhtä isompi koko on kanssa ihan jees eikä pusiita niin suosittelen sitä kun ihan tiukkaa. sitä nimittäin turpoo ilman lihomisiakin iltaa kohden ja kun on muuten paksussa kunnossa ei tee mieli olla kireissä.

Nyky äippäfarkut on siitä hyviä että niistä voi sitä mahan kohtaa säätää pienemmälle ja isommalle tarpeen mukaan joten ei tarvitse useampia ostaa.

Yksi hyvä ostos on myös perus mustat trikoohousut jotka menee aina ja on mukavat kotona. Kannattaa kyllä heittä siitä vaiheessa roskiin ja ostaa vaikka uudet kun niihin muotoutuu semmoset törkeät polvipussit, mutta mukavat ovat päällä j avarmasti mahtuu loppuun saakka vaikka lihoisi 20kg.

Äänestä
  • Ostin raskauden alkupuoliskolla mielestäni isokokoiset mahan päälle tulevat äitiyshousut jotka silloin lepattivat reisistä ja mahan kohdalle jäi tyhjä pussi. Nyt rv25 nuo samaiset housut on tyköistuvat ja vähän jopa mahan kohdalta puristaakin vaikak itse en huomaa että painoa olisi tullut yhtään lisää muualle kuin mahan tietenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan pihalla kirjoitti:

Miten osasitte ostaa sopivan kokoiset farkut tms. housut. Nyt rv 18 menossa ja pitäisi saada mammahousut, mutta ostaako tällä hetkellä sopivat vaiko hieman löysät tulevaa ajatellen vai kasvaako persii ja/tai reidet juurikaan?? Auttekee siskot! Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu