Ostin keväällä ko köynnöksen alun ja se on lähtenyt hyvin kasvamaan. Oksat ovat alusta lähtien olleet kovasti toisiinsa takertuneita, pitäisikö ne erotella ? Olen tukenut köynnöksen näin alkuvaiheessa sukkahousunyöreillä terassin kaiteeseen, tarkoitus on laittaa ristikko kunhan vartta venyy. Onko parempia ideoita. Entä miten saan köynnöksen menestymään hyvin talven yli ?
Vastaukset 1
- okalinnut
Älä lähden irroittelemaan oksia toisistaan. Kevällä leikkaat osan oksista lyhyemmiksi, saat näyttävyyttä kuusamaasi heti alhaalta asti. Kyllä se talven selviää.
Kannattaa laittaa verkko heti, jolloin kuusama alkaa kasvaa sitä pitkin ja ottaa kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133721Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois190642Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23617Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45617Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars94583- 56570
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102510- 41509
En aio laittaa viestiä enkä soittaa sulle
Turvallisuussyistä jouduin poistamaan numerosi puhelimestani. Ihan kaikkien parhaaksi. Mutta kirjoitin sen lapulle ylös26502