Keskustaseurat nostavat

puolueensa suurimmaksi Maalisvaaleissa!
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitä vaan tässä kauhulla ajattelee, että mitä keskusta sitten asemallaan tekee? Joudunko peruspäivärahaa saadakseni menemään jonkun maalaisisännän sontatalikon jatkoksi?

Äänestä

Ennusmerkit ovat samat kuin noin kymmenen vuotta sitten kun Esko Aho kepuleineen tuli valtaan. Silloin neljässä vuodessa maa tuhottiin, valtionvelka nostettiin yli 400 mrd markan ja työttömyysluvut kirjattiin Suomen ennätyslukemiin yli 500 000 työttömään. Kovalla työllä velkaa on saatu lyhennettyä ja työllisyyttä parannettua. Tulevat maalisvaalit pelottavat jo kansaa kun pohditaan pääsekö tuhoamispuolue Kepu taas parantelemaan valtionvelkaa ehkä jo yli 1000 mrd markan ja saadaanko työttömyys nostettua uusiin ennätyslukemiin. Koulutettu väki on jo varautumassa maastamuuttoon Kepun mahdollisen vaalivoiton vuoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


33-tyvikoivu kirjoitti:

puolueensa suurimmaksi Maalisvaaleissa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu