Kovinpa oli uutisissa Kokoomuksen puoluesihteeri huolissaan, kun maaseudun ja lähiöiden vähätuloisia, syrjäytyneitä ja muuten passiivisia herätellään uurnille vaalikampanjoinnilla. Jakomäen lähiössäkin kun päälle 70 % presidenttiäänistä meni Haloselle. Syrjäytyneiden herääminenhän tietäisi lisä-ääniä vasemmistolle ja keskustalle ja jatkuvaa oppositiokautta työväki-teeman ottaneelle puolueelle.
Kyllä taas nähdään mistä tämä puolue on kotoisin. Turha mistään isänmaallisuuksista kaakattaa, kun ei pienen ihmisen asia kiinnosta!
Kyllä taas nähdään mistä tämä puolue on kotoisin. Turha mistään isänmaallisuuksista kaakattaa, kun ei pienen ihmisen asia kiinnosta!
Vastaukset 5
Vanhimmat
jos
- se toteutetaan alueellisesti epätasa-arvoisesti
- se suunnataan vain tiettyyn rajattuun ryhmään
tai
- se toteutetaan jonkin tietyn puolueen toimesta/kasvoilla
koska tv on perusoikeus, voidaan ko. kampanja toteuttaa tv-kampanjana, jota tuetaan jokaiseen kotiin lähetettävällä flyerillä.
Halosen vaalipäällikkö Jääskeläinen (sd.) ja oikeusministeriön vaalipäällikkö Jääskeläinen (sd.) ovat varmasti valtionvarainministeri Heinäluoman (sd.) kanssa samaa mieltä tuon suunnatun kampanjan tarpeellisuudesta.
Tarkoittaa samaa kuin että ei muuteta mitään mutta herätellään järjestelmässä jo kertaalleen kuolleet takaisin taistoon. Suomi oli sentään jotain, mutta EU ei ole mitään
Kun säätyvaltiopäivät vuonna 1906 hyväksyivät uuden valtiopäiväjärjestyksen ja vaalilain, syntyi Suomeen maailman uudenaikaisin kansanedustuslaitos. Merkittävintä uudistuksessa oli se, että kaikki kansalaiset saivat uhtäläisen äänioikeuden ja vaalikelpoisuuden. Suomen naise saivat nämä poliittiset oikeudet ensinmäisinä maailmassa. Maailman ensimmäiset demokraattisilla vaaleilla valitut naiskansanedustajat olivat suomalaisia.
On täydellisen turhaa peloitella suunnitteilla olevasta aktivointikampanjalla.
Se tullaan varmuudella toetuttamaan niin kuin kansanvaltaisessa demokratiassa kuuluukin.
Meillä on maailman vankimmat perinteet kansanvaltaisen demokratian toteuttamista.
Kaikki puolueet tulevat tasavertaisesti hyötyämään aktivointikampanjasta.
Laillisesti juttu tulee menemään tietenkin, mutta totta kai juuri kokoomuslaiset haluaisivat lähiöiden uusköyhien, työttömien ja syrjäytyneiden nukkuvan vaalien yli!
He kun eivät äänestä Kokoomusta!
Totta kai niitä, pelottaa kun ne joilla menee heikommin, niiden ääniä ei Kokoomus tule ikinä saamaan.