Suomen turhin lauluntekijä

progea ja heviä se olla pitää

minun mielipiteeni on Ismon teksteistä että se on suomen turhin sanoittaja, olen kuullut (joutunut kuulemaan) sen levyjä siitä asti kun hassis koneen perusti eikä vielä ole ykskään piisi kolahtanu.
ensinnäkin ääntäminen on erittäin väkinäistä ja tuskaista kuultavaa, soittajat ovat aina olleet tiktak tasoa . Ärsyttävämpi laulaja voi olla vain Maija Vilkkumaa, samanlainen RääKYJÄ ja melko huonot sanat paitsi se mikä"Hiuksissa hiekkaa" kyllä on tosi hyvä.
no makuja on monia eikä sitä voi selittää miksi toinen pitää jostain jota toinen vihaa sydämensä pohjasta. ei voi mitään mutta ennemmin kuuntelen vaikka Matti Nykästä. vaikka huonompaa laulajaa en tiedä. mutta se ismon koriseva kurkkuääni on se este miksi sitä ei pysty vapaa ehtoisesti kuuntelemaan.
tässä lista turhista suomi poppareista:
1.Ismo Alanko
2.Eppu Normaali
3. kaikki räppärit
4. Tapani Kansa
5. ile ja kaija k.
6.jani wickholm
7. kirka
8.don johnson b b

7

1070

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jarno trolli

      eivät edes sanoita (esim Wickholm ja Kirka). Mutta kyllä Ile ja Kaija ovat aika turhia. En vaan tajua mitä Eput ja Ismo tekevät listallasi.

      • Panu

        Katri Helenalta pitää kieltää esiintyminen. Ei kammottavampaa ämmää löydy lavoilta.


    • Lujah

      Sinä taidat olla Jukka*Levyraati*Järvisen jälkeläinen mitä tulee analyysiin: kurkkukorinaa?

      No sellaista se on, yksi tykkää ja toinen valittaa. Makuja makuja.

    • schitzo kombinaat

      huomatkaa, että lista kuin lista, ismo on ykkösenä.luojan kiitos kyseinen artisti ei miellytä kaikkia musankuluttajia = artisti omaa särmää. itsekään en kaikkia ismo juttuja purematta jaksa nieleskellä, mutta kokonaisuutena äijä on tehnyt käsittämättömän monipuolisen uran tähän mennessä, eli saattaa mielenkiinnolla odottaa mihin suuntaan laiva kääntyy kun säätiö ilmeisesti huilaa. ja kun stefan folk ja ismo a. ovat samalla listalla, elämä on tolallaan

    • Lokki

      oh, itse satun pitämään juuri noista asioista Ismossa joita vihaat.Minusta sanoitukset ovat usein mukavia ja virkistäviä. Äänikin sopii minusta siihen mitä hän tekee ja livekarisma on loistava. Oli tuossa listassa toki omiaki inhokkejani, mutta jos oan listan tekisin vaihtaisin D.D.B.B:n vaikka Paula Koivuniemeen! Se on minusta jotain karmaisevan kammottavaa!

    • nuorena syntynyt

      ..ettei kaikki Ismosta tykkää.Ismo on oman tiensä kulkija, tekee just sellaista musiikkia ja sillä tyylillä kuin itse haluaa; kaikki ei tykkää mutta osa rakastaa.Kuin minä.
      Mutta Ismon bändien soittajat on aina ollut ihan huippuluokkaa, jos joku muuta väittää niin en usko että ovat asiaan perehtyneet tai sitten eivät musiikista mitään ymmärrä :p

      • ...

        eikös se jo kerro alottajasta jotain, että laittaa tapani kansan poppari-listalle?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      367
      12340
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5397
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      214
      3932
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      196
      2609
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1982
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      852
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      772
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      726
    Aihe