kuinka monella

tuplat selvinneet vasta

toisessa ultrassa?
Eli voiko olla niin että ensimmäisessä ultrassa, oli se sitten kuinka varhaisessa varhaisessa vaiheessa tahansa, näkyy vain yksi sikiö, mutta seuraavalla sitten jo lukumäärä tuplaantuu?

Kovasti kiinnostaa;)

4

1595

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuplat jo 14v.

      että vasta toisessa ultrassa huomattiin ja oli vielä saksalainen lääkäri, joka alkoi selittää että zwei. Hoitaja sit käski isukkia istumaan ja suomensi hälle uutiset:)

    • kaksospoikien äippä

      Meillä iloinen uutinen näkyi ekassa ultrassa, joka tehtiin rv 13 .

    • tupla-emo -98

      Ultraan menin vk 19. ja olin varma että en ole etes raskaana ( niii..iin vanha ensisynnyttäjä). Lääkärin lausunto: Gemini-raskaus...ja ihan "luomusti", eli ei mitään hoitoja takana. NO: Viikoilla 24 masussani piti ultran mukaan uiskennella 3 sisarusta, mutta luojan kiitos siellä ei loppujen lopuksi ollut kuin A ja B lapsi. Ja ei ollut ekan ultran jälkeen vuotoja..ei siis yksi sikiö poistunut, vaan ultra-lääkäri sanoi; olen vain ihminen ja "lukihäiriöitähän" sattuu kenelle tahansa!!HEHHEH!
      Sehän paniikissa ollutta mammaa lohdutti!!
      Käytännön neuvo: laske lastesi lukumäärä kun olet synnyttänyt ( tämä on tarkoitettu positiiviseksi palautteeksi, ei siis v.......ksi!)

    • mami06

      ensimmäisessä neuvolassa rv8 näkyi vain yksi vaavi, toisessa neuvolassa rv12 olikin kaksi vaavia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      21
      4809
    2. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      163
      3561
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      41
      2921
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      11
      2844
    5. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      135
      2759
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      111
      1873
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1560
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      4
      1518
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1406
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1375
    Aihe