Prykinkujalla ja Hellaksenkadulla ,oikealla puolella on punatiilisiä rivitaloja. Onko siellä koskaan niitä myynnissä?
Kärsämäki on kaunis
3
630
Vastaukset
- mutta nimi ruma
Kärsämäki! Kas kun ei Pallivaha. Tai Teräsrautela. Tai Uittamo. Tai Kurala jne. Tyypillisiä turkulaisia nimiä, aivan kauheita. Alueet eivät onneksi hullumpia.
- duski
siitä en tiedä miten ovat myynnissä, mutta jos sinne muutat niin saatat hyvinkin päästä osalliseksi runosmäen huoran riemastuttavasta seurasta. sehän pyörii usein siinä marttilantien ja tampereentien risteyksen lähettyvillä ja kulkee ykköslinjan bussilla. näyttää kaatopaikalta heränneeltä ja huutaa ja mesoaa. ihana nainen.
- OlenTurkulainen...
Noissa on täyttä. Mun ystäväni asuu juuri Hellaksenkadulla ja näyttää aika suositulta :) Ei sillä, mäkin pidän tuosta alueesta, ihanan kotoista ja rauhallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372001
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1291639Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11506Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881423- 321391
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321214Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501100- 241099
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221021- 51894