Esikuntaupseeri Kerttunen kertoi, että Hizbullah on huumejengi.
Tällaisen käsityksen sain rivien välistä. (itseasiassa olen tiennyt asian jo pitemmän aikaa)
HUH HUH!
Jos huumejengiä ei saada kuriin, niin johan on kumma! Libanonin armeijalle vain kunnon systeemit ja siitä loppuu terrorismi!
Tällaisen käsityksen sain rivien välistä. (itseasiassa olen tiennyt asian jo pitemmän aikaa)
HUH HUH!
Jos huumejengiä ei saada kuriin, niin johan on kumma! Libanonin armeijalle vain kunnon systeemit ja siitä loppuu terrorismi!
Vastaukset 11
Vanhimmat
sittenhän huumeet on hieno asia.Ilmankos ne on niin sisukkaita.Olisi suomalaisillakin ollut sodan aikana huumeita, niin ei olisi käynyt niin kuin kävi.
Amfetamiinia käytettiin ja samaa käyttivät myös hiihtäjänuorukaiset:
"Krapulaa ei tule mutta helvetinmoinen viinanhimo"
Myös USAn lentäjien "lähtönapit" sisältävät amfetamiinia.
http://www.msnbc.msn.com/id/3071789/
Suomen Armeija on luopunut "piristeiden" käytöstä rauhan aikana.
Jos tapahtuu sotatilanteita, niin silloin voidaan antaa ns. "go-pills" vaativiin operaatioihin lähteville.
Suomessa armeijassa kokeiltiin vielä 1980-luvulla salaa syötettyjä pillereitä. Miehistö sairastutettiin "vatsatautiin" ja katsottiin, kuinka taistelukyky vielä selviää.
Yllättävä tulos oli, että sairastunut joukko oli enemmän motivoitunut aseelliseen taisteluun kuin verrokkiryhmä, missä asiat olivat hyvin.
Suomen Armeija käyttää edelleenkin ns "go pills", mutta vain siinä tapauksessa, että asianomaiselle itselleen ilmoitetaan asiasta, ja asia kirjataan jälkiseuraamuksien varalta.
ALKOHOLIN HIMO on osoittautunut esimerkiksi entisen Neuvostoliiton sotilaiden pahaksi jälkitaudiksi. Etenkin Afganistanissa taistelleista neuvostoliittolaista vain harva on kyennyt nousemaan takaisin jaloilleen.
Sotilaiden elimistöön työnnetty amfetamiini ( muut yhdisteet) ei voi olla sekoittamatta ihmismieltä.
Itse kirjoittajana olen saanut amfetamiinia, eli tuota "pervitiniä" Upinniemessä palvelusaikanani. Valvoin 12 vuorokautta ja olin olevinani aina "terässä".
Jälkeenpäin aivokemian aiheuttamasta VOIMAN tunteesta on vaikea päästä irti ja sen tyhjiön tilalle täytyy saada esim. alkoholia (huumeita en käytä). Tai sitten esimerkiksi järjetöntä treenaamista ym.
Oli niitä keltaisia ja sitten oli niitä punaisia.
Itte ne piti niellä.
"vitamiinit" piti ottaa aamulla kun piti uida Hilaan ja sitten piti ottaa "lihasten rentouttamis" pilleri illalla.
3 kk ja en muista mittään!
voi teitä pieniä hiiriä.
Ohhoh.
Tulee mieleen, että Mika Myllylä ja Matti Nykänen olisivat saaneet sellaista kemikaalia, että eivät voi vastustaa alkoholia.
Tunnen myös muita edustustason kilpaurheilijoita, joiden psyyke on urhelilun jäkeen aivan pimeetä. Naispuoliset esimerkiksi saattavat siivota koko ajan ja jynssätä sitä lieden pintaa - ja sitten yhtäkkiä ostaa miljoonan maksavia urheiluvälineitä!
Miespuolisista en kerro, kun ite oon sellainen.
Mullakin on hirveä VIINANHIMO, mutta olen yrittänyt elää sen kanssa.
Ei kukaan täysjärkinen tappelisi Israelia vastaan, lähetellen ohjuksia ja raketteja minne sattuu.
Kunnon sotilailla on aina oikeat kohteet ja motiivi.
Kyllä se on huumejengi.
Erittäin vaarallinen ja aseistettu.
Olen erittäin pettynyt, jos Israel ei puhdista Libanonia tuosta saastasta.
Ajattelen itseni pikkupojaksi, jonka ympärille tulee isompia poikia, jotka pakottavaat vetämään kamaa ja puhuvat pimeistä asioista ja vetävät väkisin tämän pikkupojan synkkään elämään huumeilla, aseilla ja epätodellisilla kertomuksilla uskonnosta.
Hizbullah on vahvasti aseistettu huumejengi.
Poistakaa se Lebanonista!
Israelinko se taas pitäisi tehdä ja saada sitten kaikkien "munahannujen" tuomiot ja syytökset?
HÄH?
YK:n valvomalle alueelle Hizbollah on pesiytynyt,YK:n kuuluu se myös tuhota.