Muistakaa irtisanoa Elisan laajakaista puhelimitse kuukautta ennen operaattorin vaihtoa.Elisalta häviää jopa faksilla tehdyt irtisanomiset,asiakkaalle tulee tällöin laskut normaaliin tapaan.Härskiä toimintaa härskiltä yritykseltä.
Elisasta pois
Entinen asiakas
4817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä on härskiä toimintaa. Toisaalta nehän haluavat sinulta rahaa ja tietenkin laittavat sen jotenkin uuden operaattorin viaksi. Kyllä samanlaisia kommentteja on kuulunut Soneran suunnaltakin.
neuvoja kun ei tiedä mistään mitään, lukekaa ne toimitusehdot niin ei tule yllätyksiä, ihme porukkaa kun luulee et kaiken pitäisi tapahtua juuri niin ja siinä ajassa kun itse haluaa..!!
10.1.1 Irtisanomisaika ja -tapa Sopimus on voimassa sovitun määräajan tai toistaiseksi. Toistaiseksi voimassa oleva sopimus on irtisanottava kirjallisesti, ja se päättyy yhden (1) kuukauden kuluttua irtisanomiskuukauden päättymisestä ellei toisin ole palvelukohtaisesti sovittu. Laajakaistaliittymän voi irtisanoa suullisesti, mistä toimittaja lähettää vahvistuksen.
Tänään kun irtisanot liittymän, niin maksat vielä syyskuun loppuun asti..!!
Hemmetti, avioeronkin saa melkein samassa ajassa. 2 viikkoa on sopiva aika irtisanomiseen, eikä pahimmillaan 2 kuukautta. Yksi asia on tietenkin selvää, kun kerran pääsee eroon, niin koskaan ei takaisin mene.
Helppo valitella jälkeenpäin kun ei ole tullut luettua sopimusehtoja. Suunnitteletko elämääsi vain kaksi viikkoa eteenpäin? :)
Kyllä siihen irtisanomisessa riittää että sanoo irti sopimuksensa yksi kuukausi ennen seuraavan (kokonaisen) kuun loppua. Jos olet lopettamassa laajakaistaasi marraskuun lopussa, niin irtisanot sen sitten viimeistään lokakuun viimeinen päivä eli 30 päivää ennen. Helppoa vaikka Elisa Shopitissa käymällä.
Jos haluat lopettaa laajakaistasi käytön vaikka viides päivä, niin kyllä joudut joka tapauksessa maksamaan koko sen kuukauden loppuun asti (laskutetaan kokonaiset kuukaudet), mutta silloin riittää irtisanominenkin kuusi päivää aiemmin eli vaikka edellisen kuun viimeinen päivä. :)