Listatkaapas Ismon matkijoita?!
Kuka ehtii aloittaa...
Ismon matkijat
8
1096
Vastaukset
- nämä...
Ärsyttävä 4 ruusua ja paskaakin paskempi Don Huonot... heh, heh ovat sentään rehellisiä oman musiikkinsa suhteen.
- Rane */*/*
Eikös nämä kaikki uudemmat Viikate, Zen cafe, Neljä ruusua tietty
- hö..
Mut pikkuveli Ilkka on paljon parempi bändinsä (neljä ruusua) kanssa kuin Ismo...
- 5988745
hö.. kirjoitti:
Mut pikkuveli Ilkka on paljon parempi bändinsä (neljä ruusua) kanssa kuin Ismo...
Ilen musa enempi tusinatavaraa, uppoaa yli joka toiseen tallaajaan, meneehän se, ihan harmitonta tavaraa. Mullakin taitaa olla pari levyä.
Mutta eihän sitä Ismoa korvaa mikään... Ile on hyvä matkija, mutta Ismo on kyllä aina Ismo. Kuuntelijoita ei ole ehkä yhtä paljoa, erikoisesta musasta ei kaikki tykkää eikä kai ole tarkoituskaan. Mutta ne jotka pitää,ne todella pitää! - vikaa
5988745 kirjoitti:
Ilen musa enempi tusinatavaraa, uppoaa yli joka toiseen tallaajaan, meneehän se, ihan harmitonta tavaraa. Mullakin taitaa olla pari levyä.
Mutta eihän sitä Ismoa korvaa mikään... Ile on hyvä matkija, mutta Ismo on kyllä aina Ismo. Kuuntelijoita ei ole ehkä yhtä paljoa, erikoisesta musasta ei kaikki tykkää eikä kai ole tarkoituskaan. Mutta ne jotka pitää,ne todella pitää!siinä jos musa uppoaa joka toiseen...Kyllähän Ismokin parhaimmillaan on ollut levy- ja soittolistojen kärjessä massojen ihailemina. oliko se silloin paskaa? Diggailen kyllä niitä jotka uskaltavat uusiutua lähes joka levyllä, esim. Ismo tai Hande Nurmio. Voisiko mitenkään olla mahdollista että veljekset nyt vaan sattuvat muistuttamaan toisiaan.
- Ismoa vuodesta -78
5988745 kirjoitti:
Ilen musa enempi tusinatavaraa, uppoaa yli joka toiseen tallaajaan, meneehän se, ihan harmitonta tavaraa. Mullakin taitaa olla pari levyä.
Mutta eihän sitä Ismoa korvaa mikään... Ile on hyvä matkija, mutta Ismo on kyllä aina Ismo. Kuuntelijoita ei ole ehkä yhtä paljoa, erikoisesta musasta ei kaikki tykkää eikä kai ole tarkoituskaan. Mutta ne jotka pitää,ne todella pitää!Juuri niin, sanoit naulan kantaan samoin ajattelen itsekkin, neljä ruusua ihan mukavaa poppista mutta vain harvat kappaleet yltävät lähellekään Ismon tuotantoa. Museossa ..
- Nimetön
vikaa kirjoitti:
siinä jos musa uppoaa joka toiseen...Kyllähän Ismokin parhaimmillaan on ollut levy- ja soittolistojen kärjessä massojen ihailemina. oliko se silloin paskaa? Diggailen kyllä niitä jotka uskaltavat uusiutua lähes joka levyllä, esim. Ismo tai Hande Nurmio. Voisiko mitenkään olla mahdollista että veljekset nyt vaan sattuvat muistuttamaan toisiaan.
Hyvät pointit.
Mäkin luulen et 4 Ruusua ei matki Ismo mitenkään, mitä nyt vaan sattuvat laulajat etäisesti muistuttamaan toisiaan ja kuulostamaan toisiltaan -ja ihmekös tuo veljien kesken.
Mullekin on muuten Tuomari ja Ismo ne kaksi suomen suurinta.
Ja lähes ainoita -muuten diggailenkin ihan muiden genrejen musiikkia.. . .
Teen itsekin mm. Acid Housea. ;)
- Dale
Mitenkäs olisi Disco-nimisen yhtyeen laulanta? Se laulaminen nimenomaan. Sanoista tai musiikista muuten en mene sanomaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948201
- 403942
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html351282Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121030Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797