Kyllä minua ihmetyttää kovasti se asia, kuinka paljon näillä palstoilla pyörii sellaisia ihmisiä joilta ei saa kun veemäisiä epäasiallisia vastauksia. Minusta on parempi olla kommentoimatta toisten asiallisiin kysymyksiin, jos ei ole mitään järkevää sanottavaa..Jättäkäähän naljailua ja muut typeryydet pois!!Luulisi että täällä olisi järkeviä ihmisiä (toki kyllä niitäkin löytyy)!!
HYVÄT IHMISET
asiakannalla
2281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaikesta päätellen täällä kirjoittavien keski-ikä on alle 20 vuotta. Tuon elämänkaaren aikana kertyneen kokemuksen pohjalta ei voi antaa järkeviä vastauksia moninmutkaisiin kysymyksiin.
Keskustelupalstat ovat heijastuma elävästä elämästä kuitenkin sillä erolla, että valitettavasti jotkut yksilöt käyttävät nimettömyyden helppoutta tuodakseen esiin ihmisellisen sivistyksen puutteensa.
On hyvin läpinäkyvää miten > henkisesti keskenkasvuiset ja erilaiset (jopa krooniset) ongelmayksilöt todellisuudessa vain projisoivat oman pahan olonsa ja tyytymättömyydentunteensa tämänkin palstan puitteissa. Itse keskustelun aihe on todellisuudessa vain sivuseikka.
Edellämainittu on riippumaton henkilön iästä, sukupuolesta, koulutustasosta ja hankitun erilaisen tiedon määrästä.
Kyse on yksilön henkisestä ja tunneperäisestä kypsyydestä ja tasapainoisuudesta tai sen vajavaisuuksista.
Ps. Sivulla kaksi otsikko "Paras veroehdotus palstalaisille" olisi "Teryleeniä kansalle".