Onko muilla samanlaisia kokemuksiaettä vessanpönttö on liian pieni. Kiva käydä istunnolla kun kalu laaahaa laitoja vasten .
Oikeesti.. oon miettinyt että saako jostain jotain desing pönttöjä isokaluisille . Olis muuten hyvä bisnes . ainakin tän palstan mukaan.
Oikeesti.. oon miettinyt että saako jostain jotain desing pönttöjä isokaluisille . Olis muuten hyvä bisnes . ainakin tän palstan mukaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pasko kylpyammeeseen, luulisi munienkin mahtuvan.
Eihän se vika ole siinä pöntössä, vaan kalussa.
Uusavuton repsu on valmis maksamaan uuden posliinin vain kehuakseen, että "Piti vaihtaa kun mulkku ottaa kiinni".
Tässäpä sinulle halpa niksi asian ratkaisemiseen.
Ota narua/kangassoiroa sopiva pätkä (kokemus opettaa pituuden). Sitaise naruun lenkki noin puoleen väliin (kai sinä sen osaat tehdä?), pujota lenkki hepin pään ympäri ja soli narun päät niskan taakse. Eipä laahaa muna pöntössä!
en edes ole kovin isomunainen mutta jossain pönttömalleissa kalu osuu todella helposti siihen etureunan posliiniin... Varsinkin yleisissä käymälöissä tämä aiheuttaa vitutusta ja yökötystä!!
On ongelmana mullakin, kalu on velttona jotain 14-15cm ja osuu ilkeästi pöntön sisäreunaan. Aina joutuu toisella kädellä pitelemään :(
Kovin on matalat pöntöt teillä. Ei tuo oma 12 senttinen ainakaan ole lähelläkään sitä pöntön reunaa. Toiset samanmoiset saisi melkein olla ennen kuin ylettyisi. Kannattaisikohan istua hieman taaempana?
Noh voihan pönttöpäät, eihän se nyt ole vessanpöntön vika jos perseesi on niin iso että pieni kullisi ottaa etureunaan. Laihdutus kuurille että perse kapenee.
Ei ole kuule siitä kiinni, että olisi laardiperse pienet munat :) Ei kaikilla katsos ole samoja ongelmia, kuin sinulla!