Pari kaveria lähti S2E:en noin 4kk sitten. Kehuivat
kuinka kuukauden kuluttua on rahaa ja uusia autoja. Näen kavereita päivittäin ja eipä ole rahaa pojille ilmestynyt? ovat saaneet jo "värvättyä" monen muunkin hyväuskoisen kaverini mukaan,sama kohtalo,jotain pikku summia saattanut kerran kaksi saada??. Itse lupasin liittyä S2E:hen kun kaverit näyttävät tiliotteensa ja ne kuuluisat tuhannet. Ei ole enää kyselleet haluanko liittyä.=D Semmoista asiaa kun helppo raha ei OLE!sanoi Äiti ja Isukki pienenä,uskon niin edelleen..=)
kuinka kuukauden kuluttua on rahaa ja uusia autoja. Näen kavereita päivittäin ja eipä ole rahaa pojille ilmestynyt? ovat saaneet jo "värvättyä" monen muunkin hyväuskoisen kaverini mukaan,sama kohtalo,jotain pikku summia saattanut kerran kaksi saada??. Itse lupasin liittyä S2E:hen kun kaverit näyttävät tiliotteensa ja ne kuuluisat tuhannet. Ei ole enää kyselleet haluanko liittyä.=D Semmoista asiaa kun helppo raha ei OLE!sanoi Äiti ja Isukki pienenä,uskon niin edelleen..=)
Vastaukset 17
Vanhimmat
Eivät ole ainoita joille luvatut asiat eivät toteutuneetkaan...
tämä ei ole kattelijoille tarkoitettu. Tämä on tarkoitettu tekjöille.
Biznezmiez on erimies.
Syrjitään ihmisiä, koska "tollasia luusereita ei vaan oteta mukaan." :-D
Way to go. Noin Ollilakin varmasti luotsaa henkilökuntaansa.
Sinulla on väärä kuva rahan tekemisestä. Neljässä kuukaudessa ei Moven kehitysmallin mukaan voikaan vielä ola.
Startti, kolmen kuukauden jälkeen 280 € viikko, siitä kolme kuukautta 460 € viikko, siitä kolme kuukautta 760€ viikko, siitä kolme kuukautta 2100€ viikko. Eli vuoden kuluttua. Tämä on optimivauhti johon liiketoimintakonsepti on rakennettu. Kun otetaan huomioon että kaikki ei mene koskaan täysin suunnitelman mukaan voi tuon kaavan tuloksen suunnilleen puolittaa, siitä tulee realistinen kaava. Eli kaksi vuotta.
Näin se lyhkärissä esitetään yhdestä kahteen vuoteen. Ensimmäinen puoli vuotta on opiskeluaikaa, toinen puolivuotta harjoitteluaikaa, kolmas puoli vuotta opettamisen aikaa, neljäs liiketoiminnan vakiinnuttamisen aikaa. Ja sitten jos on tehnyt eikä ole ollut tekevinään on sen 2100 jatkuvan tulon aikaa.
Näin se vain on, älä hättäile.
Miksi:
- n. vuoden jokapäiväinen työ, aktiivinen tekeminen Manun ja kumppaneiden kirjaimellisten ohjeiden mukaan, 162:n henkilön alalinja ja kaiken vapaa-ajan käyttö
ei tuottanut kuin:
- epätasapainoisen organisaation, jossa oli käytännössä 6 aktiivista ihmistä, jotka eivät enää halunneet tilata samoja aktivointituotteita, eivätkä osanneet selittää asiakkailleen toiminnan toimimattomuutta?
Anna mä arvaan. En tehnyt tarpeeksi? :-D Tein väärin? Luulin että rahaa tulisi lorvimalla?
Vai heitätkö jo klassikoksi muodostuneen ässäkortin: "jos teit kerran vuoden, olisi menestymiseen vaadittu kaksi vuotta." :-D :-D :-D
Luultavasti rutisit asioista koko ajan. Sanoit tekeväsi, muttet tehnyt. Sinulta puuttui rohkeus ottaa ihmisiin yhteyttä. Sinä keksit koko ajan tekosyitä menestymättömyyteesi. JA mikä kaikkein pahinta, sinä monistit tuon kaiken organisaatioosi.
Ja ainahan se niin on että syy on muualla kuin itsessä. Harvassa ovat ne ihmiset, jotka myöntävät, että itsessä se vika olisi.
niin ja se vikahan EI voi olla liiketoimintamallissa.. ei missään nimessä? Moven jälkeen samanlaista vaihtuvuutta en ole nähnyt kuin lidlin keskusvarastolla :D
Nuo ovat hyviä tekosyitä, mutta tuo ei valitettavasti pidä paikkaansa. Sillä on aivan ratkaiseva merkitys, milloin tuohon liittyy. Eli kilpaileeko uusista liittyjistä kolmen vai 1023:n edustajan kanssa. Tuossa on aikatekijä mukana. Menestyminen on enemmän kiinni läpikäytyjen ihmisten lukumäärästä kuin omasta tekemisestä. Ja tämä seuraa ihan vaan siitä, miten pojat Turun suunnalla ovat systeemin tehneet. Sille ei voi mitään. Kysymys ei ole niinkään siitä, että kaikki olisivat verkostossa mukana, vaan siitä, että väestöstä on jo poimittu ne jotka lähtevät mukaan ja uusia ei enää kerta kaikkiaan löydy. Tämä kyllästyminen on jo Moven kohdalla tapahtunut.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAHHAHA! :-D :-D
Odotas, tää on pakko siteerata jo ihan lause kerrallaan:
"Luultavasti rutisit asioista koko ajan."
- Kyllä, looginen päätelmä! Olen oikea rutisija! :-D
"Sanoit tekeväsi, muttet tehnyt."
- Aivan, valehtelen ihmisille ja nautin siitä. :-D
"Sinulta puuttui rohkeus ottaa ihmisiin yhteyttä."
- Kyllä, hyvin nähty lävitseni. Olen tietenkin ujo datanörtti, joka näkee naisen vain ruudulla.
"Sinä keksit koko ajan tekosyitä menestymättömyyteesi."
- Ehdottomasti. Jatkuvasti, suorastaan neuroottisesti. En voinut lakata ajattelemasta tekosyitä menestymättömyyteeni. Suorastaan nautin siitä. :-D
"JA mikä kaikkein pahinta, sinä monistit tuon kaiken organisaatioosi."
- Kyllä, monistin vain pelkkää pahaa organisaatiooni. Tein siis siinäkin virheen. :-D
"Ja ainahan se niin on että syy on muualla kuin itsessä."
- Niin, ainahan se on niin. Muissa asioissa se ei juuri voisi olla. :-D
"Harvassa ovat ne ihmiset, jotka myöntävät, että itsessä se vika olisi."
- Totta, sillä liiketoiminnan ollessa näinkin kuuminta hottia, joka muuten kohta räjähtää ja mullistaa koko internet-kaupankäynnin, varsinkin kun sieltä joutuu mitättömän alkutonnin maksettuaan pakko-ostamaan kuukausittain naurettavaa tusinaromua pysyäkseen mukana, ei vika voi olla systeemissä.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAHHAHA! :-D :-D
Kuka -EI- haluaisi tehdä liiketoimintaa -SUN- kanssasi!?
Tunnen kaikki movea turussa vuoden tehneet. En muista kenenkään lopettaneen. Kuka olet?
Asenteestasi päätellen et ole vuotta tehnyt, eikä sinulla todellakaan ole ollut noin suurta organisaatiota. Annan jotain vinkkiä henkilöllisyydestäsi. Minua nimittäin kiinnostaa, voiko tosiaan joku noin kauan mukana ollut väittää tuollaista.
Otahan selvää ihmeessä. :-D
Asun nyt Espoossa ja tein "työtä" Helsingissä.
Voit myös mailata: [email protected], niin sovitaan tapaaminen. Otanko organisaatiokaavion mukaan? :-D
"Asenteestasi päätellen et ole vuotta tehnyt, eikä sinulla todellakaan ole ollut noin suurta organisaatiota."
- Aikamoinen diagnoosi, tohtori, määrittelit minut ihmisenä, ja ihan pelkästään tekstin perusteella! Olettehan nyt aivan varma? :-D
"Annan jotain vinkkiä henkilöllisyydestäsi."
- Senkus. Knock yourself out.
"Minua nimittäin kiinnostaa, voiko tosiaan joku noin kauan mukana ollut väittää tuollaista."
- Väittää ne lyhyemmänkin ajan olleet. :-D
Käsitin profiilistasi että olet turusta.
"Annan" piti olla anna :) so KNOCK KNOCK
En liiku isosti helsingissä päin, mutta jos sellainen ihme tapahtuu, niin nähdään vain.
Ihan yhtä varma olen diagnoosista, luettuani melko paljon viestejäsi, kuin arvauskeskuksissa yleensäkin :)
olisi mukava päästä jutustelemaan joonaksen kanssa siitä miten hän nyt "eläkkeestään" nauttii. hän kun sano että vuosi siitä päivästä kun on tehnyt päätöksen alkaa tekemään tätä bizneztä tosissaan alkaa tienaaman 10000€/kk vähintään. samaa väitti muutkin persaukiset exe miehet vuos sitten. he olivat tehneet päätöksen jo silloin ku movea perustivat. eli reilusti yli vuoden on jo mennyt. ovatkohan reppanat vieläkään omllaan. tilinauhoja eivät voineet koskaan näyttää todistukseksi suurista palkoistaan.
tiedän monia jotka ovat touhuun lähteneet mukaan mutta rahaa ei kukaan ole saanut kuin ehkä sen verran että aktivointiostosta ei ole kannattanut suorittaa ;)
yxi tosi väitti etä on melkein omillaan. tosin hän ei ollut laskenut kuluihin mmuta kuin 999,- paketin. ainii!! kilometrit, liikkarit ja bps:t saa laittaa verovähennyksii. ainii!! ei voikkaan. verottaja ei kelpuuta kirjakaupasta ostettua kuittivihkosta. koska silloin voisi tehdä tekaistuja laskuja. siitä kun puuttuu firman y-tunnus jolle ne maksetaan. ja niitähän ei firmalle makseta vaan ne menee tilojen vuokriin ja kirjoihin jotka ovat siellä myynnissä. jos edes saat kuittia. moniko on saanut liikkarista kuitin? event liput taitaa olla ainoa vähennyskelpoinen lappunen.
fillaroit turussa ni tuu sit meillekki raisioo käymään
joo siis tosta s2e:stä. Mua yritettiin siihen mukaan ja siinä käytettii kaikkia perinteisiä keinoja , epäilyttävän hyvänkuuloisia viikkotuloja ja saatanallista rahamääräää vuoesssa, sitäettei tarvi tehä töitä sit lopulta ollenkaa jne jne. Ihan täyttä paskaa!
Helppoa rahaa ei ole olemassa!
...värväystä yritetään vielä tehdä?
jouduin tietämättäni maanantaina värväystilaisuuteen lasipalatsille. Väittivät että heillä on kymmenen pöytää terassilta "kesätoimistona"..