Jos ja kun ainakin toivottavasti edes yksi hyvätasoinen hyökkääjä hankitaan.. Niin olen silti sitä mieltä että Joni Liuksen kanssa voisi tehdä sopimuksen.. Kyllä hän voisi mennä kolmoskentässä.. Ja välillä auttaa ylempänäkin..:) Enkä usko, että ois pahan kallis.
Nurminen (Herra X) Huml
Berg Kiprusoff
Vahalahti Rautee Alatalo
Sicak Saarinen
Makkonen Lius Suominen
Kesä Jokinen
Aho Ramstedt Yli-Torkko
Backman
1. Duba (Hurme)
2. Santanen
Ja ennenkin on huomattu, että jos Lius pelaa nuorempien kanssa niin peli on luistanut..:) Kyllä tuo pakka näyttäisi hyvältä..
Mitä mieltä muut ovat?
Olen sitä mieltä..
6
523
Vastaukset
- hlkjh
Ei tässä enää mitään sarjajyriä tarvita. Liuksen palkka taisi viime kaudella olla jotain 80 k€:n luokkaa, ja sitä paitsi meillä on monta hyvää nuorta sentteriä jotka tarvitsevat peliaikaa kehittyäkseen. Ensisijaista olisi saada se peliätekevä KÄDELLINEN ykkössentteri, Huml ei ehkä sittenkään ihan riitä.
Jos Hurmeen kanssa päästään sopuun, niin siinä tapauksessa -mikäli vaan pelaajamarkkinoilta löytyy- voitaisii hommata vielä yksi snaipperi. Silloinhan Dubastakin voitaisiin jo luopua, ja saada ulkomaalaiskiintiöstä yksi mies vapaaksi.
Nurminen-HerraX-Vahalahti
Huml-Makkonen-Suominen
Yli-Torkko-Rautee-Ramstedt
Aho-Pulliainen-Laine- tony
Eikö Alatalo mielestäsi mahdu pelaavaan kokoonpanoon? :)
- hlkjh
tony kirjoitti:
Eikö Alatalo mielestäsi mahdu pelaavaan kokoonpanoon? :)
Ajattelin vaan ennakoida Altsin loukkaantumista :)
- säälittävää
miten te edes viittiitte spekuloida jotai tepsin kokoonpanoja? niin saatanan huonoja pelaajia kaikki muut paitsi teemu ramstedt! kesä on niin pelle ku pelle voi vaa olla, se saa ihan 100 varma torstai pataa lostedilt!!
- Jnal
säälittävää kirjoitti:
miten te edes viittiitte spekuloida jotai tepsin kokoonpanoja? niin saatanan huonoja pelaajia kaikki muut paitsi teemu ramstedt! kesä on niin pelle ku pelle voi vaa olla, se saa ihan 100 varma torstai pataa lostedilt!!
Turha tulla tänne kirjoittelemaan. Itse oot meistä kaikista säälittävin. Eipä taida olla HIFK:lla kauheen hyvä materiaali heilläkään. Lostedtin nimeä ei pitäis mainita ollenkaan jääkiekkoasioissa, huonompaa pelaajaa kun on todella vaikeaa löytää...
Jos Rautee pelaa kakkossentterinä, niin eipä tarvitse Tepsiä noteerata kun mitaleista pelataan. Tepsissä on kyllä paljon pelaajia, joita arvostan, mutta siitä ei pääse mihinkään, että näiden pelaajien parhaat vuodet ovat auttamatta takanapäin. Jos karrikoin, niin Tepsillä on kaksi kentällistä "helmisiä" ja toiset kaksi keskinkertaisuuksia. Tepsin kannalta suurin huoli on siinä, että kun Helminen itse Ilveksessä pelaa kausi kaudelta pienemmässä roolissa nuorten painaessa ohi, niin Tepsissä ei tunnu tällaisia kehittyviä nuoria löytyvän, jotka kaappaisi vastuunkantajan roolit joukkueessa. Kuitenkin moni viime kaudella alisuorittanut pelaaja palaa tasolleen tällä kaudella, mutta kuinka pitkälle se riittää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt201714