Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

tulehdusarvotestit

Tietääkö joku et näkyykö tavallisessa tulehdusarvotestissä jos on joku sukupuolitauti? En tarkoita et siitä sais selville mikä (tiedän että sp.tautitesteissä täytyy silloin käydä), mutta jos olis joku, niin myös tulehdusarvot olisivat koholla? vai?

kiitos etukäteen.;)
2455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

klamydiaan voisi koholla oleva CRP antaa viitteitä.

Äänestä

kertovat että elimistössä on tulehdus mutta ne eivät että kerro missä se tulehdus on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietityttää__ kirjoitti:

Tietääkö joku et näkyykö tavallisessa tulehdusarvotestissä jos on joku sukupuolitauti? En tarkoita et siitä sais selville mikä (tiedän että sp.tautitesteissä täytyy silloin käydä), mutta jos olis joku, niin myös tulehdusarvot olisivat koholla? vai?

kiitos etukäteen.;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu