Ja sen väliä?
Miksi perussuomalaislla ei ole naisehdokkaita?
Karttaako naiset perussuomalaisia arvoja vai perussuomalaisia arvoja kannattavat miehet naisia?
Miksi perussuomalaislla ei ole naisehdokkaita?
Karttaako naiset perussuomalaisia arvoja vai perussuomalaisia arvoja kannattavat miehet naisia?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Marita Jurva kyselee moisia. Kyllä pitäisi vanhan SMP.n edustajan tiedossa olla tuo mentaliteetti millä persu puolueessa nuo muutamat
isännät koittavat egoaan pöngittää.
Niin kauan kuin vennamolainen tyhmyys on olemassa ja estää aidon nykyaikaisen politiikan teon, niin persu puolueessa ei naisille ole tilaa.Tosin piireissä on eroja.
Piireissä on varmastikin eroja. Kymen piirissä on oikein kissojen ja koirien kanssa etsitty nimenomaan naisia ehdokkaiksi ja on onneksi muutama löydettykin. Muista piireistä en tiedä.
Terv.Jari Lindström/PS kansanedustajaehdokas /Oravala
Ehkäpä se "äijäenergia" puolueessamme ei miellytä älykkäitä naisia.
Muissa puolueissa ei tätä ongelmaa ole.
Jopa Keskustapuoluekin naisistuu kovaa vauhtia
..kumpaakaan
Ehkäpä Persut ovat maailmankatsomukseltaan perhekeskeisiä. Se varmaan tarkoittaa sitä, että miehellä ja naisella on perheessä omat tehtävät. Kaiken takana on yleensä nainen ja niin sen miehenkin, joka Persuista lähtee yhteisiä asioita hoitamaan.
Miksi siis alkaa tappelemaan vallasta keskenään kun voimme perheissä keskustella maan asioista ja pannaan se äijä munaamaan itsensä sinne yleisön eteen.
Kyllä naiset aina ovat fiksija olleet. Joissain muissa puolueissa on nämä luonnonlait vaan annettu mennä huitsin Nevadaan.
Marita Jurva ollut jo vuosi uudella sukunimellään, mentyään uusiin naimisiin. Nimeä en nyt muista. Joku varsin yleinen. Ehkäpä pohjalaanen.
Naisen aikanaan hyvinkin tunteneena Marita J-teksti tuntui vieraalta ja muiden kynästä tulleena.