Seksuaalihalut raskauden aikana?

Miten teillä on seksuaalihalut muuttuneet raskauden myötä?
Olen kuullut että jotkut tulevat lähes kyltymättömiksi ja toisilla taas halut menee tyystin.
4731
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

itselläni oli ensimmäisen raskauden kanssa sellainen ongelma ettei haluttanut pätkääkään,eikä seksiä sitten harrastettu..
Nyt odotan toista lasta,ja halu on miltei jokapäiväistä..mutta ukko vuorostaan pihtaa!!!

Äänestä

Minä varmaan kuulun tuohon kyltymättömien joukkoon.. Odotan ensimmäistä.

Äänestä

Moi
Mun vaimolla meni halut molemmilla kerroilla.

Äänestä

Mulla oli himot kuin pienellä hiirellä, paitsi silloin kun oksetti tai nukutti eli yleensä iltasella.
Keskiraskaus oli aivan ihanaa aikaa, mutta loppuraskaus alkoi olla jo ison mahan kanssa aika tuskallista ja kohdunsuu painoi ikävästi miestä ja minua ja silloin ei oikein haluttanut..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten on? kirjoitti:

Miten teillä on seksuaalihalut muuttuneet raskauden myötä?
Olen kuullut että jotkut tulevat lähes kyltymättömiksi ja toisilla taas halut menee tyystin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu