Oli oikeasti kaunis ja varma esiintyjä. voittaja oli tavisnaama, mutta kauniskroppainen. milloinhAN TUOMARISTO TAJUAA, ETTÄ mISS SUOMI JA SUOMEN NEITO KISAAVAT ULKOMAILLA YLI 100 AMMATTIKAUNOTARTA VASTAAN, EI SINNE KOKEMATTOMIA 17V- TYTTÖÄ PIDÄ LÄHETTÄÄ!
Anniina nro 12 olisi kuulunut voittaa
peukaloinenLOINEN
101104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Anniinaa ei voitu valita kolmen parhaan joukkoon, koska hän on liian laiha nuorten tyttöjen esikuvaksi. Vaikka eipä hän kyllä minun mielestä muutenkaan ollut voittaja-ainesta.
Oletko paljonkin seurannut Miss World kisoja? Suomen neito ei ole mikään esikuva tytöille eikä suomen neidolla liiemmin ole näkyvyyttä saati töitä Suomessa.Ainoa tehtävä on menestyä worldeissa.
Näkyy ne voittajat aika monessa lehdessä tällä viikolla. Ja tuota... Janina Frostell oli Suomen neito vuonna 1993. Eikö ole muka töitä ollut?
tosi laiha. Mut missään missikisassa ei. Oletko itse katsonut niitä kisoja. Voittajat muodokkaita naisia. Osa tosi treenattu ja ehkä pumpattu silikonilla. Siis mielummin vaikka silikonit kuin tuollainen lauta. Puulauta, joka päästä kaunis. Vartalo tekee naisen ja se miten sen kantaa. Nää tytöt kompuroi ja osa käveli aivan kamalalla tavalla. Itse käytän töissä joka päivä korkkareita ja ei niillä kävely nyt noin vaikeaa ole.. Että väärä tyttö voitti, mut yksikään ei ollut tosi hyvä. Se tumma kissa oli kaunis, mut käveli rumalla tavalla. Nosteli polvia ja keikutti peppua liikaa.
Huih, tämähän näytti enemmän mieheltä kasvoistaan . tosin oli upea silmämeikki mutta se irvistys näytti kaikkea muuta kuin hyvältä. Vartalo aivan muodoton, ei lantiota, olkapäät korvien tasalla, eli jotenkin oudon pökkelö. Ei missään nimessä. Sitä paitsi voiko kukaan enempää enää opetella jotain lauseita ulkoa.. jestas. Voittajalla oli upea kroppa ja kerrankin tuomaristo osasi valita sellaisen; maailmalla vartalo on ensiarvoisen tärkeää näissä skaboissa kunhan on kasvot söötit. Ehdottomasti paras voitti, erottui jo heti kun tulivat lavalle. Muilta puuttui lantio ja takamukset kuin 40v naisilla.
Oikeassa olet. Anniina on juuri oikean ikäinen, parhaimman näköinen ja esiintymisvarmuus ja taito oli parempaa kuin muilla.
Ehkä hieman liian hoikka suomalaiseksi missiksi, mutta olisi ollut juuri sopivan kokoinen ja näköinen kisaamaan kansainvälisissä mittelöissä!
Nyt valittiin sellainen vinohampainen tavis joka ei varmasti pärjää Miss Maailma -kisassa, oli tuomareiden mielestä kuinka söpö ja hurmaava tahansa.
,,,
Anniina oli ainut kilpailija jolla oli lavakarismaa ja tarvittavaa itsevarmuutta. Todella kaunis. Ei voi kuin ihmetellä tuomariston päätöstä. Että terveisiä vain Big Brother kokille!!
Anniinalla ei erottunut silmistä muuta kuin se meikki. Varsinkin ulkona kuvatuissa osioissa näytti kuin hänen silmät olisivat pelkkää valkoista silmämunaa! Tarviis värilliset, tummat piilarit näyttääkseen kauniilta. Samat sanat kun Miss Suomi vuodelta x Jonna Kauppilalle, kuvottavat silmät!
seurapiireissä satoja kuvia kisasta