Tein tässä unettoman yön iloksi yhteenvedon tileilläni ja sain uskomattomia summia tulokseksi. Olen Heinäkuun alun jälkeen sijoittanut Veikkaukseen, eri nettipokereihin ja pahamaineisen Paffin kasinoon 7300 euroa... Takaisinkin on jotain tullut, eli 16400 euroa. Puhdasta voittoa olen siis käärinyt 9100 euroa kesän aikana. Mielestäni ihan hyvin on mennyt.
On tässä kyllä ongelmiakin: entäpäs jos kohtaa huono tuuri, enkä saakaan panostukselleni tuollaista tuottoa, vaan häviän kaiken. Milläs ilveellä näin keskituloisena hoidan kaikki valtavat luottokorttilaskut pois? Näin syvälle kun on mennyt pelaamisessaan, niin on vaikea vähentää panostuksia, vaikka on ilmiselvää, että jossain vaiheessa tämä kääntyy tappioksi. Toivoisinkin hyviä vinkkejä tilanteen hallitsemiseen Teiltä, arvoisat kanssapelaajat.
Kiitos.
Kesän tuotot
6
2354
Vastaukset
- ex-peluri, nyk. varakas
Leikkaa luottokorttisi kahtia, laita voittorahat osakerahastoon. Osakerahastoon säästäminen on palkitsevaa "pelaamista" ilman rajuja tappioita. Eli menet pankkisi verkkosivuille ja teet rahastotoimeksiannon haluamiisi rahastoihin ja katselet päivittäin salkkkusi kehitystä. Olen triplannut pääomani viidessä vuodessa tekemättä itse mitään, kun pankin rahastojen hoitajat ovat tehneet tiliä puolestani. Mukavaa ja tyydyttää ainakin oman pelihimoni mainiosti! Kokeile.
- maksimissaan 10% kassasta y...
varaa itsellesi pelikassa (erilleen muista rahoista ) ja pelaa korkeintaan 10% kassasta yhdessä pelissä (mielummin vähemmän)
- Mr.Torremolinos
maksimissaan 10% kassasta y... kirjoitti:
varaa itsellesi pelikassa (erilleen muista rahoista ) ja pelaa korkeintaan 10% kassasta yhdessä pelissä (mielummin vähemmän)
juo 40% rahoista ja sit heität akan pihalle.tämä muijan muilutus on luultavasti elämäsi tuottoisin sijoitus!
- här
Saman suuntaista touhua täälläkin. Viiden vuoden tarkastelujakso ei anna täyttä kuvaa osakesijoituksesta, mutta parempi sijoitus se yleensä on kuin pelaaminen. Pitkällä aikavälillä osaketuotto on ollut n. 8-10% per vuosi. Ja kun välillä ostaa lisää, on huomattavia summia kasassa nopeammin kuin luulisi.
- Silmu simppa
Tuut tänne ja mä koulutan sua koko rahan eestä etkä ees kadu sitä.
- Rahat muualle...
Nostat rahat pois pelitileiltäsi ja laitat rahat kiinni johonkin pidempiaikaiseen sijoitukseen. Esim. lyhyen koron rahastoon. Etkä sitten mene realisoimaan rahojasi.
Voi tulla äkkiä unettomia öitä lisää, jos häviät rahasi noihin. Pelaamista pitäisi ainakin meidän köyhien pyritä hallitsemaan ja mieluiten lopettamaan koko touhu. Itselläni on kyllä vaikeuksia lopettaa kaikkien Loton, monivedon, sun muun pelaaminen kokonaan, mutta laitan niihin vain tietyn pienen summan per kierros. Pelaan nykyisin enimmäkseen pienen jännityksen vuoksi. Välillä homma meinaa laajeta, kun teen ylimääräisiä vetoja, mutta olen oppinut itsekriittiseksi ja lopetan touhun aina sen lähtiessä ryöstäytymään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5477056Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3252648Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3872025- 1271236
- 311183
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41138- 87998
Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel101975Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h62944- 41820