velkaneuvontaan helposti ja saako sietä sosiaaliluottoa helposti?Meneeköhän hakemuksen käsittelyyn pitkä aika ennenkuin sen luoton saa?Kokemuksia Takuusäätiön palveluksesta
Pääseekö TakuuSäätiön
TyyniTuumaaja
1436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Viittä vaille ottaneena voin kertoa pikkusen miten se homma etenee :) Eli muista se että ainakin puolenvuoden ajalta he katsovat että et ole ottanut mitään pikavippejä etkä muuta älytöntä velkaa koska he halauvat katsoa että haluat todella "parantaa tapasi" ja se pitää näkyä viime aikaisessa maksukäyttäytymisessäsi.
He katsovat tämän hetkiset kuukausierät ja lainat ja laskevat kykenetkö suoriutumaan niistä ja jos kykenet niin takausta ei myönnetä mutta jos kuukausierät ylittävät maksuvarasi niin se on peruste myönteiselle päätökselle.
He määräävät kuukausierän et sinä itse, joten varaudu että lyhennät lainaa kaikella ylimmäräisellä mitä tuloistasi jää.
varaa aika velkaneuvojalle heti koska jonot on pitkät ja hän siellä opastaa kaikessa ja kertoo onko mahdollista saada myönteinen päätös