Paras saamasi lahja?

+++++++

Ja älkää sitten alkako lepertelemään mistään omasta kullasta, penskoista tai terveydestä.

Kerro mikä on paras saamasi lahja, missä yhteydessä sen sait ja keneltä? Miksi ko. lahja oli juuri sinulle se merkityksellisin?

6

2538

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äiti-ihminen

      Lupaan olla lepertelemättä.
      Yksinkertaisuudessaan paras saamani lahja on ensimmäinen (ja kihlasormusta lukuun ottamatta viimeinen) puolisoltani saama lahja - kultainen ranneketju. Joululahjaksi sen sain ja merkityksellisin se on siksi, että se oli jotain tavattoman kaunista tärkeältä ihmiseltä. Enkä edes ole korufanaatikko. Kysymykseen "missä sen sait" pitää vastata, että olimme molemmat omilla vanhemmillamme, joten sain sen vielä erillään silloisesta poikaystävästäni.

    • Ellen

      samaa sarjaa
      korvikset ja rannekoru

    • rakkaaltani

      saama kaunis espritin kello ylpparilahjaksi. En ole juuri kelloja kayttanyt, mutta kun kello yhta kaunis kuin rannekoru, niin ranteessa se kulkee mukana lahes joka paiva.
      Toinen huippulahja oli isoveikalta saadut untuvatossut viime jouluna. Vilukissan jalkoja ei enaa palele! :)

    • .........

      kaikista parhaat lahjat ihan järestään on niitä joissa on joku idea. eli siis useimmiten joku inside-vitsi/yhdessä kapungilla nähty ja ihasteltu & naurettu/puhuttu. ei mitään x-krääsää,se on ihan turhaa..eri asia tietysti korut ym..ja hupikirjoista saa aika usein apua,mm bushin kootut pässiydet viime vuodelta tai itsemurhapuput.

      • vuffe

        Paras lahjani oli koira. Sen nimi on vuffe


    • hgjfjmngchmf

      Paras (ja ehdottomasti käytetyin) koskaan saamani lahja on Hackmanin Savonia ruokailuvälineet 6 hlö:lle! Yo-lahjaksi aikanaan sain ja käyttöön otin muutettuani opiskelemaan ja käytössä ovat nyt vieläkin vuosien jälkeen! Noi kestää varmaan "ikuisesti"! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7573
    2. 107
      5658
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5077
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3170
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2869
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2779
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2397
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2384
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe