Itikoita Sodankylässä?

Onko tietoa tämänhetkisestä itikkatilanteesta?
6506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itikat ovat pohjanmaalla.
Ne ovat lehmiä täällä ja niitä on jonkin verran, mutta enimmäkseen navetassa.

Äänestä
  • sen jo tiesinkin.
    Kiva kun joku jaksaa leikkiä näsäviisastä..

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    sen jo tiesinkin.
    Kiva kun joku jaksaa leikkiä näsäviisastä..

    Myrkytä ne lehmäsi itikkamyrkyllä!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

älyttömästi. Varmasti enemmän kuin vuosiin.

Äänestä

koko kesänä. etelässä enemmän. polttiaisia on mutta en nyt niidenkään määrää lähtisi kauhistelemaan...

Äänestä

Niin no, Sodankylä on niin laaja pitäjä, että eroja polttiaismäärässä löytyy. Meilläpäin ainakin paljon. Ja ei ole muuten vain minun mielipide. Sääskien suhteen samat havainnot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiiih kirjoitti:

Onko tietoa tämänhetkisestä itikkatilanteesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu