Voisko joku vähän auttaa? lähetin melkeen kuukausi sitten movelle erokirjeen ja sen mukana kotimynntijutskan peruuttamisasiakirjan, eikä rahoja saati tavaroiden noutajaa ole vielä näkynyt. :( Onko syytä huoleen vai tuleeko ne rahat mulle vielä joskus? Lähetin kirjeen alle 14päivän kuluessa tavaroiden vastaanottamisesta. Tulis joku edes hakemaan nuo tavarat lojumasta tuolta huoneesta, kun niitä en ite ainakaan tarvi.
Yhyy
pokkanen
8611
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sinunlaisia tekijöitä kaikki tarvivat.
aha. mikä tekijä muka minä nyt oon
Kuukausi ilmoituksen vastaanottamisesta on se aika, jossa rahat pitäisi KSL säädösten mukaan kotimyyntikauppaa peruessa saada takaisin. Älä vielä huolehdi vaan odota vielä kotva. Jos rahoja ei 4-5 viikon kohdalla ala kuulua, niiden perään pitää alkaa kysellä.
Ota sähköpostilla yhteyttä! [email protected].
kaverille, että odottaa vain rauhassa. Kuulemani mukaan ohjeitasi seuranneilta on jopa luottotietoja mennyt. mikä hyväntekijä kuvittelet muka olevasi? Helppo nikin takana päteä, mutta...
Kyllä, Mursiksen "auttamis" toiminnassa on ollut jotain epäselvyyksiä mm. oudot markkinointikirjeet, luottotietojen menetyksiä, häiriköintiä yms.
Eli älkää luottako hyvät ihmiset tähän kaveriin!!
Nimimerk. onneton uhri
Anteeksi tyhmyyteni, mutta voisiko joku viisaampi valaista, miten rahojaan Movesta (taijostain muualta) perivä voi menettää sen seurauksena luottotietonsa?
Tietysti ymmärrän, jos siitä aletaan käymään oikeutta ja juttunsa häviää, eikä pysty häviön tuomaa laskua maksamaan.
liikkeelle laitettuja huhuja, joilla pyritään pelottelemaan eroavia. Tyypillistä verkostomarkkinointipaskaa, jota aika ajoin esiintyy varsinkin netissä.
Jep, ja lehmät lentävät ja Sisäministeriö on todennut Moven lailliseksi.
Kaikkea teidän on pakko yrittää. Ymmärrän, että ylälinjaa pelottaa, varsinkin nyt, kun tuli vielä jo keuhkottua kaikille siitä, kuinka toiminta on saanut laillisuudestaan virallisen todistuksen :D