Niihän siinä sitten käy kun kaahaa. Just eilen myhäilin että on pojalla ollut säkää, kun ei ole tutkaan ajanut. Voi v..... No, tänään se sitten tapahtui. Kauhiat sakot ja kortti heti pois..
Lupaan ja vannon kautta kiven ja kannon, ei enää ikinä...
Lupaan ja vannon kautta kiven ja kannon, ei enää ikinä...
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kliffaa hei, nyt meillä muilla on taas paljon mukavampaa. Ainakin vähän aikaa.
ylinopeudesta oli mullakin tuossa vuosi takaperin 3kk kortti hyllyllä. Eipä ole sen jälkeen tullut pahemmin hurjasteltua. Kyllä se ajokielto vaan on aika tehokas vaikutin.
törkeästä liikenteen vaarantamisesta (ylinopeus). Aivan älyttömiä nämä nopeusrajoitukset. Pitäisi olla vapaat nopeudet. Rattijuopot saavat pienempiä rangaistuksia kuin ylinopeutta ajavat.
Sen verran on ajotaitoa (ja alla kunnon auto), etten ole vaaraksi muulle liikenteelle. Ymmärrän kyllä, että ylinopeutta ajava lippispoika japsiritsalla on melkoinen pommi liikenteessä.
Hyvä että edes joku noista kaahaavista hulluista jää kiinni. Ylinopeussakot pitäisi nostaa kymmenkertaisiksi ja toisesta kärystä vuoden sisällä eliniäksi kortti pois.
Johan alkaisi kaasujalka höltyä.