Kysyisin herroilta

Tiedustelisin että onko moni taksi optimoinnut lisää tehoa autoonsa?Onko tyytyväinen tehonlisäykseen?Vääntö/teho lisääntynyt.Mutta onko polttoaineen kulutus laskenut? Onko takuu voimassa kun autoon on lisätty tehoja.Mulla on kyseessä Transporter bussi 131hv
2347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kannattaa lastuttaa kone.
tehot kasvaa vääntö lisääntyy ja polttoainekulutus pienenee jonkin verran kunhan lastutuksen jälkeen et polje jatkuvasti kaasupoljinta pohjaan silloin tapahtuu lisäys ilmiö.

Äänestä
  • Jos on hiukkas jutska masinassa tulee liian kuumaksi ja Box simmottis ole nyt tyytyväinen ja osta seuraavaan isompi mylly.Tai mene Ferrarille suhariksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolleekoilta????? kirjoitti:

Tiedustelisin että onko moni taksi optimoinnut lisää tehoa autoonsa?Onko tyytyväinen tehonlisäykseen?Vääntö/teho lisääntynyt.Mutta onko polttoaineen kulutus laskenut? Onko takuu voimassa kun autoon on lisätty tehoja.Mulla on kyseessä Transporter bussi 131hv

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu