Juche- aate voittaa
lopulta...
3308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kuoli nälkään ennenkuin oppi olemaan syömättä.Pohjoiskorealaisetkin saattaa kuolla nälkään ennenkuin oppivat täydellisesti juche-aatteen
Pohjois-Korea joskus vapautuu diktatuurista niin oppivatko ihmiset siellä käsittämään mitä on demokratia ja vapaus?
5603 sptm gtl = Sensuuri poistojen todellinen määrä gohar täti laalialla 17.8.2006
Väitän että eniroa on ollut pakko uhkailla islamin terrorismilla tai sitten se on islamin omistama riittävästi... Niin totaalinen on sensurointi!
Asia on tiedotettu supolle, pääministerille, presidentille ja eduskunnalle elokuun alussa 2006
Laiton sensuuri/taqiahia ja bannaukset jatkuu suomi24:sen islam palstalla, sheriffin nimet vain vaihtuu…(16.8.2006) Älkää missään nimessä käyttäkö e-mailia islam palstalla ihan joka tapauksessa! Niitä voidaan kerätä ”taqiahian” tarkoituksiin…
Tavallaan islamin jihad menossa Suomessa jo media tasolla! Kaikki islam kriittinen sensuroidaan! Jo monia kymmeniä tuhansia laittomia poistoja 2006!
Islamin taqiahia palstalle tästä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1000000000000010&subcat=2560
Ja humaanille koraani palstalle tästä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000001457&subcat=2561
Suomalainen; Varo taqiahiaa! Olen nähnyt 5 vuoden aikana mitä se on!
Ja seuraavasta näet mitä ”rauhan” uskonnoksi mainostettu islam todellisuudessa on!
Se on saatanan oppi! Arabit ihmisinä ovat todella ihania, mutta allah kuujumala ja koraanin opit ovat isästä perkeleestä.
Arkistoitu vuosienmittaan:
Todisteita koraanista:
-Koraani käskee yksiselitteisesti muslimeja: "Älkää ottako juutalaisia ja kristittyjä ystäviksenne" (5:51). Koraanin mukaan "uskottomat ovat epäpuhtaita" (9:28), ja se kieltää pitämästä näitä ystävinä, vaikka nämä olisivat isiä tai veljiä (3:28, 9:23). Koraani kehottaa olemaan tottelematon uskottomia kohtaan ja "kamppailemaan kovasti heitä vastaan" (25:52): "Kamppaile uskottomia ja teeskentelijöitä vastaan ja ole heille ankara, sillä he saavat sijansa Helvetissä, ja se vasta on huono määränpää!" (66:9) "Taistelkaa heitä vastaan, kunnes he maksavat nöyrinä veronsa" (9:29). "Taistelkaa uskottomia vastaan [...], vangitkaa ja saartakaa heidät ja väijykää heitä kaikkialla" (9:5) ja "surmatkaa heidät, missä heitä kohtaattekin" (2:191).
-Koraanin mukaan islamin päämääränä on kaikkien muiden uskontojen täydellinen hävittäminen Maan päältä.
-Sivistyneissä kulttuureissa pidetään uskonnon- ja omatunnonvapautta ja yleensäkin moniarvoisuutta tärkeänä asiana. Koraani sitä vastoin kehottaa muslimeja taistelemaan uskottomia vastaan, kunnes muita uskontoja ei ole kuin islam (2:193) ja "kunnes epäjumalia ei enää palvota, vaan yksin Jumalaa" (8:39). Tämä tarkoittaa kaikkien muiden uskontojen ja ateismin täydellistä hävittämistä Maan päältä. Jonkinasteista yhteenkuuluvuutta muslimit voivat toki tuntea juutalaisuutta ja kristinuskoa kohtaan, sillä näissä kaikissa ajatellaan palvottavan yhtä ja samaa luoja-jumalaa.
-Koraani luo jyrkän vastakkainasettelun muslimien ja ei-muslimien välille
Kuinka Koraani sitten motivoi muslimeja taistelemaan vääräuskoisia vastaan? Ensinnäkin se luo äärimmäisen vastenmielisen viholliskuvan esittelemällä niitä kauheuksia, jotka vääräuskoisia odottavat. Näiden kauhukuvausten tehtävänä on luonnollisesti samalla pelotella muslimeja, jotta nämä eivät luopuisi islamista.
-"Vaaran aikoina muslimien velvollisuus on salata uskonsa ja tarkoitusperänsä. Jihadin tavoin tämä käytäntö nimeltä taqiya (arab. 'tarkoituksen pyhittämä petollisuus', ’mukautuminen’) kuuluu kiinteänä osana islamiin, ja sitä harjoitetaan alueilla, joissa muslimit eivät ole vielä tarpeeksi vahvoja noustakseen valtaan (esim. Euroopassa)."
-Tämä on hyvä lännenkin tietää. He ovat kuin kameleontteja, muuttuvat tilanteen mukaan, mutta eivät peräydy aikeistaan tuhota juutalaiset ja sitten perässä muut väärä-uskoiset tai joudut ainakin kovan ”suojelurahan” maksamaan hengissä pysyäksesi islam ”vetoisessa” valtiossa. Vaarana Suomessa Islamille on se että me Suomalaiset tiedämme jo globaalisen keinottelun/taqiahian! Ja tämäkin kirjoitus on vastine saatanan valheille! Mitä teet oi Suomi neito hallituksinesi? Vieläkö annat hetken neito Suomen, liberaali suvaitsevaisuuden tuhota kaiken arvokkaan ja otat sharian tilalle? Nyt on aika Suomen kansa rukoilla totuudessa!
---
-Allahin tahdon maanpäällinen tulkitsija. Imaami Ajatolla Ruhollah Khomein. Seuraava puhe pidettiin 12.12.1984 Qomissa, islamin pyhässä kaupungissa (Iranissa). Konferenssissa jossa oli läsnä 30 islamilaisen maan edustajat, tapahtuma ajoittui profeetta Muhammedin syntymäpäiväksi, ja se sekä radioitiin että televisioitiin, seuraavassa osa puheesta.
Jos sallitaan uskomattomien (infidels) jatkaa osaansa Maan (planeettamme) tuhoamisessa, tulee heidän moraalinen rangaistuksensa, joka heitä vähitellen kohtaa, vielä pahemmaksi. Jos me sen sijaan surmaamme uskomattomat, pysäyttääksemme heidän aktiviteettinsa, teemme heille itse asiassa palveluksen. Sillä siten heidän lopullinen rangaistuksensa (helvetissä) tulee lievemmäksi.
Se, että sallitaan uskomattomien elää, on samaa kuin että hyväksyy heidän toimintansa. Se, että surmaa heidät, merkitsee samaa kuin että Allahin - Luojan käskystä suorittaa kirurgisen toimenpiteen.
-He jotka seuraavat Koraanin lakia, tietävät että meidän tulee totella Qissasin sääntöjä ja että meidän tulee tappaa. Sota on siunaus ihmiskunnalle ja maailmalle. Allah itse kehottaa miehiä lähtemään sotaan ja tappamaan. Koraani sanoo: Menkää ja taistelkaa kunnes kaikki korruptio ja tottelemattomuus jumalaista lakia kohtaan on hävitetty.
Ne sodat, joita profeetta - siunattu olkoon hänen sielunsa - kävi uskomattomia vastaan, olivat jumalallisia lahjoja ihmiskunnalle. Sen jälkeen kun olemme saaneet voiton tässä sodassa ( Irakia vastaan) tulemme käymään muita sotia ja taisteluja. Sillä tämä sota ei vielä riitä. Meidän tulee jatkaa taistelemista kunnes kaikki mädännäisyys ja tottelemattomuus islamin lakeja vastaan on loppunut koko maailmassa. Koraani sanoo: Sota - sota, kunnes voitto on saavutettu. Uskonto ilman sotaa on typistetty uskonto. Mikäli Isa - (Jeesus) - Allah Hänen sieluansa siunatkoon - olisi saanut elää hieman kauemmin, olisi Hänkin tarttunut miekkaan kuten Musa (Mooses) teki aikaisemmin. Ne hovi-mullahit jotka väittävät että sota on vastoin pyhän kirjamme lakeja ovat islamin vihollisia.
–Mutta Allah olkoon ylistetty, nuoret soturimme tottelevat hänen käskyjään ja lähtevät taistelemaan. He tietävät että uskomattomien tappaminen on ihmisen (siis muslimin) kaikkein jaloin tehtävä Allahin palveluksessa.
Ps. Tähän loppuun voisi todeta maalliselle ruhtinaalle saatanalle… Hard rock hallelujaa…
Mutta emme eksy, koska olemme hankkineet tietoa esim: Psalmi 83 kokonaan ja varsinkin 7 jae!
http://www.betar.co.uk/downloads/seeds.wmv Saatana toteuttaa jopa LEIKKIEN koraanin 5:60 / Laitonta Suomessa!
Islamin (veljeskansa, hagar) aivopestyt lapsetkin ja Juutalaisten vihaajat kautta maailman, laittavat kaikkien mahdollisten, maailman ongelmien syyt, aina ja ainoastaan eksyksissä olevan omaisuuskansan Juutalaisten harteille…Tosin Juutalaiset kokevat vielä suuren puhdistuksen/ahdistuksen matkalla Messiaanisuuteen, (puolessa väliä 7 vuoden valherauhaa eli taqiahia hudnaa, Juutalaisetkin jo huutavat rukoillen lävistetyn puoleen. (jäännös 1/3)) kuten myös kaikki Jumalan Poikaan (lihaksi tullut Jumala) Jeshuaan/Jeesukseen uskovat lohkot ja lahkot (Nimikristillisyys)! Jäljelle jäävät vain aidot Kristityt, Jeshuan seurakunta/morsian/ruumis joka pian häihin kutsutaan! Toisaalta jää myös ”roomalaiskatolinen” globaalinen, ekumeeninen, yhtynevä maailman uskontojen sekamelska, PORTTOKIRKKO, liberaali suvaitsevien, humanistisin ajatuksineen ja epäjumalan maitreyan (mm. 12 mahdi, buddha, krishna, antikristus, valhemessias etc.) palvomisineen (666).
Onneksi evankeliumia on vielä hetken saatavilla! (Joh 3:16)
T:EJsvP palvelijoista vähäisin
http://galleria.suomi24.fi/Jeshua_morsiusseurakunta