onko edes mahdollistakaan?

tein raskaustestin 3.8 ja se oli positiivinen (no joo viiva hyvin haalea mutta kuitenkin. apteekintesti).
minulla ei ole minkäänlaisia raskauden oireita.
Ei pahoinvointia, ei himoja tai janoa ei mitään.
epäilen nyt että olenko raskaana ollenkaan sittenkään? menkat ei ole tullut ja olivat myöhässä kun testasin.
mitä tämä on? voiko sittenkin olla että testi näytti ihan höpöhöpöä? pitäisikö testata uudelleen kun se edellisen testin viiva oli niin haalea? tilanne ahdistaa kovasti... voiko tosiaan olla ns oireeton raskaus?
5740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eli sulla on vaan yksinkertasesti vielä viikkoja niin vähän, ettei ne raskausoireet oo vielä "hyökänny kimppuun"

mut tee uus testi oman mielenrauhan vuoksi, tai käväse neuvolassa ni tekevät ilmaseks. mullakin noi oireet alko vasta tossa vk 7 paikkeilla ja kesti pari viikkoo vaan. sit helpotti.

Äänestä

hei..onneksi olkoon!!!!
haaleakin viiva on plussa!
itsellänikin kävi juuri noin...eikä mitään oireita.oireet alkoivat vasta noin 7viikolla... nyt 18 viikko menossa,joten uskaltaisin onnitella.

Äänestä

olen rv34 eikä vielä tähän mennessä ole ollut MINKÄÄNLAISIA raskausoireita.ainut "oire" vatsan kasvu,eikä sekään ole mikään iso.Eli ei kaikille tule oireita ja olen ollut tosi tyytyväinen,elän edellee ihan samanlaista elämää kuin ennen raskauttakin,sillä raskaus ei rajoita tekemisiäni millään tavalla : )...vielä.

Äänestä
  • Kerkesi lähemmäs viikoille 20 ennen kun sille iski ihan armoton väsymys ja siihen mennessä ei kertakaikkiaan mitään oireita. Sydän äänet kumminkin kuulu ja ultrassakin kaikki oli hyvin ja minä kateellisena vieressä oksensin minkä kerkesin.

    tasan ei mene.

    Äänestä

kaiken maailman oireista ja tuntemuksista. Niistä monet on ihan korvien välistä lähtöisin. Etenkin alkuraskauden oireet. Normaaliraskauteen voi kyllä kuulua tiettyjä tuntemuksia, mutta ei niitä kaikilla ole. Näillä palstoilla kirjoittajilla on usein kaikki "oppikirjan oireet" jo ennen kuin alkio on edes hedelmöittynyt tai kiinnittynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


testi + kirjoitti:

tein raskaustestin 3.8 ja se oli positiivinen (no joo viiva hyvin haalea mutta kuitenkin. apteekintesti).
minulla ei ole minkäänlaisia raskauden oireita.
Ei pahoinvointia, ei himoja tai janoa ei mitään.
epäilen nyt että olenko raskaana ollenkaan sittenkään? menkat ei ole tullut ja olivat myöhässä kun testasin.
mitä tämä on? voiko sittenkin olla että testi näytti ihan höpöhöpöä? pitäisikö testata uudelleen kun se edellisen testin viiva oli niin haalea? tilanne ahdistaa kovasti... voiko tosiaan olla ns oireeton raskaus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu