Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Ihan mielenkiinnosta kysyn...

...että mitkä teidän ihmisten motiivit on kun jaksatte tällä palstalla pyöriä...? Huomaan kumminkin että tällä palstalla käy harvinaisen paljon porukkaa (päätellen viestien vastauksista ja siitä kuinka moni niitä on lukenut...) Tuntuu kummalliselta että tämmöinen aihepiiri kiinnostaa niin monia. Hyvät naurut tietenkin useimmista kirjoituksista varmaan saa, mutta entäs nuo kiihkomieliset saarnaajat, mikä heidän motiivinsa on?? *utelias* :D
5456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kiihkoissaan huoria vastaan. Kai tämä kirvoittaa ihmisten mielipiteitä. Jokaisella omat syynsä, puoltaako vai ei prostituutiota. Siitä ei osata vaan täällä keskustella fiksusti.

Äänestä
  • Nussiminen on ainoastaan ja vain kivaa.

    Siksi on hauskaa käydä kuumentamassa sitä reppanaa hokevaa pölvästiä, joka luulee ihmisyyden sijaitsevan pissavehkeissä ja jolle ei koskaan tule kännykkään puheluita niin että tietäisi puhelimen näyttävän montako puhelua on tullut.

    Äänestä

noh, feministien motiivina on vitutus, kun miehet pitää hauskaa x-palveluissa

Äänestä
  • naisia voi ottaa kupoliin, kun täällä teilataan avioliitto ja parisuhdeseksi ja verrataan sitä prostituutio-seksiin. Ja tästä suurimmaksi osaksi on "tappeluista" kyse henkilökohtaisista "kaunoista" (?)


    Objektiivinen nainen

    Äänestä

Tosiaankin, mäkin sanoin tuossa jonkin aikaa sitten, että kukaan ei kirjoita persoonattomasti. Jokaisella on jokin syy, eikä välttämättä ollenkaan niin puhdas ja viaton ja moraalinen, kuin voisi luulla.

Itse tulin ihan vilkaseen, että mitähän tällä palstalla tapahtuu. Jotain turhaa väittelyä ja haukkumista näyttää olevan. (mihinkään johtamatonta)

Itse osoitin etten oikein tykkää prostituutiosta. Ehkä lähdin tämän ilmaisuni tekemään joidenkin palstan kirjoitusten innoittamana. Viime aikoina on ollut kaikkea hölmöä hommaa, kuten se vammaisen hyväksikäyttö...

Mua harmittaa ainakin sellainen, että nainen yy itseään. No ehkä sellaisella naisella ei olekkaan niin väliä, joka hommaan ryhtyy, mutta niillä naisillakin on kaikenlaisia käsityksiä, joita olisi pitänyt oikoa hyvissä ajoin, ja mistä voi syyttää heidän lähipiiriäänkin.

Voisin sanoa niin, että arvostan naista sen verran, että en lähtisi tätä rahalla viemään sänkyyn.
Sitten, en myöskään halua seksiä tuntemattomien kanssa.
Sitten, en halua mitään runkkaushommaa, vaan rakastelua, kun nainen on kyseessä. Naisen kanssa hommassa on sellainen ero yksin tekemiseen, että siinä on kyse myöskin naisesta, eikä vaan itsestä.
Prostituoitu tyydyttää vain miehen.

Sä taisit olla se fantasioitsija? Toivon, että et petä sitä miestäsi. Tulis vain paha mieli sullekkin. ; )
Mikset voisi leikkiä sen äijäsi kanssa jotain sellaista, että meette baariin ja hän sitten ostaa sut sieltä? Sellasta roolileikkiä. Etkös sä juur huoran roolissa halunnut olla? Silloin homma ei tietysti olis yhtä aitoa, mutta varmaan fantasian vois toteuttaa paremmin.


Niin joo, sitten tossa koko prostituutio hommassa on jotenkin kääntynyt todellisuus valheeksi, kuten kaikessa muussakin. Tyhmyys tiivistyy joukossa sanotaan.
Mun mielestä prostituoiduilla menee huonosti. Ei se voi olla ihmisellä kovin ihanteellinen asema, että joutuu elättämään itsensä sellaisella. Mun mielestä kukaan nainen ei ole niin huono, että ansaitsisi sellaista...
Ja niiden naisten käyttäjät... Jotkut myöntävätkin, että heillä ei ole kaikki hyvin ja se johtuu siitä. Jotkut ehkä tiedostavat asian itse, ja häpeävät sitä.

Mutta sitten on se kaikken vittumaisin asia, mikä on aivan kaikessa!
Kun aletaan väittämään, että toiset ovat huonoja. Ensin ehkä häpeillään omaa toimintaa, mutta sitten haetaan kiertotietä omalle häpeälle. Lopulta keksitään oikeuttaa oma toiminta ja väittämään sen olevan jotain hienoa ja kunnioitettavaa. Varmaan pyhää!!
Sama homma on jollain homoilla ja lesboilla, kun he alkavat oman pahan olon pönkittämiseksi vihaamaan heteroita.
Sama homma on rasisteilla jne.

Mitä eroa siis on näillä huorissakäymisellä rehvastelijoilla ja heidän syvästi inhoamillaan heteroita vihaavilla lesboilla?
Vastaus on, että ei mitään. Samaa porukkaa kaikki tyyni. XD

Ei voi muuta sanoa, kuin että jos olemattomasta tekee olevaisen, niin saa kärsiä siitä itse, että vaikkapa elää tai kuolee sellaisen puolesta, mitä ei ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lolly_ kirjoitti:

...että mitkä teidän ihmisten motiivit on kun jaksatte tällä palstalla pyöriä...? Huomaan kumminkin että tällä palstalla käy harvinaisen paljon porukkaa (päätellen viestien vastauksista ja siitä kuinka moni niitä on lukenut...) Tuntuu kummalliselta että tämmöinen aihepiiri kiinnostaa niin monia. Hyvät naurut tietenkin useimmista kirjoituksista varmaan saa, mutta entäs nuo kiihkomieliset saarnaajat, mikä heidän motiivinsa on?? *utelias* :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu