minä sanon: KERTOKAA PALSTASTA ETEENPÄIN!!!
Mistään muualta ET SAA tämäntasoista informaatiota sekä analyysiä vl asioista, kuin täältä
KERTOKAA!!!
MITÄ USEAMPI täällä käy, MITÄ ENEMPI LUKEE ja havaitsee kaiken järjettömyyden, sitä tehokkaammin palsta nopeuttaa vl piireissä vanhojen kuurpartojen rakastamien perinnesääntöjen lahoamista!!
Mistään muualta ET SAA tämäntasoista informaatiota sekä analyysiä vl asioista, kuin täältä
KERTOKAA!!!
MITÄ USEAMPI täällä käy, MITÄ ENEMPI LUKEE ja havaitsee kaiken järjettömyyden, sitä tehokkaammin palsta nopeuttaa vl piireissä vanhojen kuurpartojen rakastamien perinnesääntöjen lahoamista!!
Vastaukset 11
Vanhimmat
palstassa.
He lahoavat ukotkin olivat hetki sitten nuoria. Niin me kaikki vain lahoamme, heh. heh
vl-valheoppien paljastumista sekä vanhoillislestadiolaisille itselleen että ulkopuolisille. SRK:lla ja vl-puhujilla alkaa olla kohta vaikeuksia jatkaa selvien Raamatun vastaisten harhaoppien opettamista rauhanyhdistyksillä.
olet itse täysi valheen oppiorja
pysty kommenteillasi todeksi muuttamaan.
sinäkin luet palstaa, koska täältä löytyy Jumalan sanaa. Se on mukavaa vaihtelua vl-saarnoihin.
myös erittäin tehokkaasti, kuinka edelleen tänäkin päivänä "piilokatkeruus" ja kaikkinainen panettelu kohdistuu juuri VL:iin, kuten jo Raamatussa on ennustettu.
väittäisi, että raamatussa puhutaan veeällistä. Se on kyllä puhdasta propagandaa.
Kritiikkiä tässä maailmassa on suunnattu ja suunnataan kaikkeen julkiseen toimintaan. Se on ihan paikallaan että kritisoidaan jos on syytä, ja kun pritiikki perustellaan.
Vanhoillislestadiolaisuus ei tosiasiassa ole erityisen kritiikin kohteena, sillä kaikkiin eksentrisiin ryhmiin kohdistuu epäluuloja ja kritiikkiä. Jehovalaisia, mormooneja ja skientologiaa on arvosteltu kovasti julkisuudessa ja niiden julmia menettelytapoja on kuvattu kirjoissa ja nettisivuuilla. SRK ei ole tässä suhteessa poikkeus muussa kuin siinä että sitä on kohdeltu silkkihansikkain julkisuudessa.
Täällä Pohjjois-Suomessa ei lestadiolaisuutta sovi lainkaan arvostella julkisuudessa.
naivi ja asioita vääristelevä kommentti. Raamattu mukamas ennustaa vanhoillislestadiolaisista. Ei mitään rajaa hölmöydellä.
Kirjoittaja jatkaa tutulla linjalla.
Raamatussa vanhoillislestadiolaisista. Siehän sälli oot!
ja jokaisella rauhanyhdistyksellä voitaisiin mainita tästä palstasta ja kehottaa ihmisiä vierailemaan palstalla.