Citibank

Tutkin heidän sivujaan ja ihmettelin...onko tosiaan niin, että todellinen vuosikorko esim. 20000 euron lainalle on alle 9 %. Sehän on siis halvempaan kuin luottokortit...saisinkohan ton summan lainaa sieltä kun brutto on 1900/kk.? Siis tuollaisella 8-10 v. maksuajalla?
1697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä hain sieltä 10000 euroa lainaa, bruttotulot 1400 / kk. vakityö ollut piirua vaille 5 vuotta. En saanut. En myöskään ehdotusta pienemmästä summasta. Luulen että tuolla täytyy olla tulot monta tonnia niin saa kaksi lainaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stupido kirjoitti:

Tutkin heidän sivujaan ja ihmettelin...onko tosiaan niin, että todellinen vuosikorko esim. 20000 euron lainalle on alle 9 %. Sehän on siis halvempaan kuin luottokortit...saisinkohan ton summan lainaa sieltä kun brutto on 1900/kk.? Siis tuollaisella 8-10 v. maksuajalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu