Miten leijonaa voi lähestyä?

Rapulapsi

Jossain täällä oli juttua, ettei rapu sovi leijonalle, mutta kuitenkin tahtois yrittää...

Miten leijonaa kannattaa lähestyä? Ne kun tuntuvat olevan niin sulkeutuneita...

6

2325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leijona-29

      jos olet sitä mieltä että leijona on sulkeutunut niin etköhän jätä ihan alkuunsa jo sen leijonanmetsästyksen, ravusta ei nimittäin ole leijonansaalistajaksi!

      • vaakalainen

        Leijonaa lähestytään vain hillityllä mutta hyvällä itsetunnolla. Ei saa juosta perässä eikä kehua liikaa, mutta ei saa myöskään pökätä kumoon.


      • Rapulapsi
        vaakalainen kirjoitti:

        Leijonaa lähestytään vain hillityllä mutta hyvällä itsetunnolla. Ei saa juosta perässä eikä kehua liikaa, mutta ei saa myöskään pökätä kumoon.

        Huomasin tämän. Ihmiset ovat kuitenkin erilaisia ja en ala tässä yleistämään, että just leijona olisi kovin sulkeutunut, muta tämä herra on kuitenkin. Hitaasti tässä ainakin edetä saa ja en todellakaan häntä ala ahdistelemaan tai parkumaan perään, en alistu moiseen.


      • Jellona......mies

        Jos rapu nainen osaa olla tarpeeksi...vastahakoinen...Jellonan pää voi mennä sekaisin metsästysvietistä...näin kävi minulle...kahdeksan vuotta sitten..enkä oikeastaan osaa sanoa vieläkään, oliko kannattavaa vai ei...=) helppoksi suhdetta ei voi sanoa..koska ainakin toisilla rapu naisilla on tapana suuttua ja sitten kk päästä alkaa keskustelemaan siitä miten heidän ylpeyttään on loukattu..joka ei taas Jellonan järkeen käy laisin..mitä niitä vanhoja vatvomaan...Joten pika vinkki niin kauan kun jaksat kehua ja ylistää Jellona miestä...hän nostaa sinut jalustalle..olet se ykkönen..mutta jos uskallat arvostella miestäsi oikein kunnolla..et huomaakkaan..kun olet Jellonalle ilmaa...saat käsiisi kylmän ja tunteettoman kisun joka nuolee haavojaan ja lohduttautuu toisen naisen sylissä...


    • Lady leijona

      Ravun on erittäin helppoa napata leijona, mutta sen jälkeen rapu pettyy.

    • Leijona N

      Leijona naista kuuluu lähestyä hillitysti ja hyvällä itsetunnolla,ei hyökkäävästi koska itse ainakin teen vastahyökkäyksen heti.......Oinas miehestä erittäin hyviä kokemuksia..seksiä täynnä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3253
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2945
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2212
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1645
    5. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1524
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      8
      1487
    7. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      18
      1395
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1351
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1315
    10. Olisitpa rakkaimpani

      Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras
      Tunteet
      6
      1248
    Aihe