Nykyiset nuoret vanhimmat ovat hukanneet edellisen sukupolven johonkin. Missä he ovat?
Niille henkilöille, joille on tärkeää, että lapissa on äiti-seurakunta, olisi varmasti tärkeä tieto, miksi sukupolvien ketju on katkennut.
Niille henkilöille, joille on tärkeää, että lapissa on äiti-seurakunta, olisi varmasti tärkeä tieto, miksi sukupolvien ketju on katkennut.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eikö sentään yksi ole tätä välikausimallia. Toinen kutsuttiin kesken työpäivän Herransa iloon.
Öli aika kiva tuo vastauksesi. Oikein tuli iso hymy huuleen.
välikausimalli ei saa puhua( noin yleensä) enempi.?(:
Eikö välikausimalli ole aina vähän epäkurantti tai tarpeellinen niin pienen aikaa vuodesta.
Jos on välikausitakki, niin sillä on käyttöä pari viikkoa keväällä ja syksyllä.
Itse asiaan, syitä pääsääntöisesti on kaksi.
Hän ei jaksa tai ei tule tilaisuuksia.
Mikäli on varustettu terveen harkinnan hengellä ja on arka omatunto, ei kenenkään luulisi tulevan Suomeen, kuin käsiraudoissa ja jalkakahleissa.
Lasse-setä , kun olet jaksanut moniin kysymyksiin vastata kärsivällisesti. ( ym vastaajat)
Kysymykseni ovat kuitenkin olleet minulle tärkeitä.
Uskon, että meitä on monia, joille vasta näinä aikoina on tullut huoli ja hätä, mihin ollaan menossa.
Ihmeellistä, mutta totta, on se, että netistäkin voi löytää aivan oikeaa Jumalan sanaa. Olen uskonut epäilykseni anteeksi, kun täällä on niin todistettu.
Ette voi varmaankaan käsittää, kuinka kallista ja tärkeää työtä teette täällä palstoilla.
On monia syitä, miksi jotkut eivät voi tulla seuroihin kuuntelemaan. Nykyään aivan itsesuojelun takia on vältettävä joitain puhujia.
Meitä on esim masentuneita, tiedän useita itseni lisäksi. Voi olla muitakin, esim liikkumista estävät sairaudet.
Tämä uusi teknologia mahdollistaa kommunikoimisen muiden kristittyjen välillä. (eihän tää nyt ihan uusi ole, on vain minulle uusi)
Vaikka tuleekin joistain opillisista asioista erimielisyyttä täällä keskustelijoiden kesken, kuitenkin se, mikä on olennaista, ei jää pimentoon. Kärhämät ovat vain todiste siitä, että olemme vielä lihassa jok`ikinen.
Jaksamista siis teille, jotka valkeutena loistatte.
Rukoilen puolestanne, sinä lasse ja muut vastaajat.
Evankeliumista kiitämme Herraa yhdessä. Hän on kiitoksen ja kunnian ja ylistyksen arvoinen.
Ja vielä kerran Aamen. Kiitos Herramme Jeesus Kristus.