Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

tarttuvuus

kertoisitteko tietäväiset tyhmälle kuinka todennäköistä on saada sukupuolitauti omalta kumppanilta ilman kondoomia seksissä kun kumpikaan ei käy vieraissa?? seurustelun alkaessa kumpikin ollut puhtaita.
1241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kondylooma taitaa olla vähän mysteeri siinä suhteessa mutta muut käyttäytyy ilmeisesti aika suoraviivaisesti. Eli tartunta pääsääntöisesti vain ja ainoastaan limakalvokontaktissa. Teoriassa voi olla mahdollista saadaa joku tauti pinnoista (WC, Sauna) mutta käytännössä kait sitten ei kuitenkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

kertoisitteko tietäväiset tyhmälle kuinka todennäköistä on saada sukupuolitauti omalta kumppanilta ilman kondoomia seksissä kun kumpikaan ei käy vieraissa?? seurustelun alkaessa kumpikin ollut puhtaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu