Tietäjä iänikuinen

Hei Tietäjä iänikuinen!

Näkyykö minulle muutoksia työ,- tai koulutusrintamalla? Minulla on tarve opiskella mutten millään tiedä mitä opiskelisin vaikka pääni puhki olen miettinyt. En tiedä mikä ala olisi se sopivin. Iltaopiskelu olisi mielessä mutta kun tietäisi missä ja mitä. Asia tosiaan vaivaa minua.

Näkyykö rakkausrintamalla mitään muutosta lähiaikoina? Todella raastava kevät ja kesä on takana ja olisi kiva saada siihen hieman muutosta.

Arvostan kovasti apuasi! Kiitos!
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Opiskelu kärpänen puraiseekin kunnolla,koska saan esille useampaakin "sorttia" uusia ulottuvuuksia.
Sekä kaupallista/yrittäjäpohjaista sekä luontaishoitoala yrtteineen ja aromaattisine öljyineen!
Rakkaus elämäsi nollittuu joksikin aikaa,vasta talven loppujakso "povaa" sinulle suuren uuden "sulhasen" tuloa elämääsi!

Äänestä
  • Kiitos Tietäjä iänikuinen!

    Anteeksi että kiusaan sinua vielä jatkokysymyksellä. Tuo rakkauselämä rupesi kiinnostamaan, kun niin kovin hiljaista on ollut sillä rintamalla. Kaikki siihen liittyvä "tieto" otetaankin mielellään vastaan.

    Koulutuksesta vielä sen verran että tuo kaupallinen/yrittäjäpohjainen osuu kyllä minun alalleni mutta tuo luontaishoitoala oli kyllä nyt täysi yllätys. En edes keksi mistä ihmeestä moisen idean voisin saada.=) Puhumattakaan missä opiskella....

    Hiljaista on todellakin ollut rakkaus rintamalla. Todella hiljaista. Mistäköhän tällainen "sulhanen" eteeni tipahtaisi ja olisiko mahdollisesti tuttu vai tuntematon? Ihanko jotain vakavampaakin vai vain hetken ihastus? Jo tässä kaipailisi edes pientä vipinää ja kontaktia vastakkaiseen sukupuoleen. Exäni niin kovin monin tavoin musersi naisellisuuteni, että kyllä kaipaisi edes pientä toivon pilkahdusta, joka saisi taas sen hymyn huulille ja perhoset lentelemään vatsaan.

    Sydämellinen kiitos vielä avustasi!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paikoillaan tallaaja kirjoitti:

Hei Tietäjä iänikuinen!

Näkyykö minulle muutoksia työ,- tai koulutusrintamalla? Minulla on tarve opiskella mutten millään tiedä mitä opiskelisin vaikka pääni puhki olen miettinyt. En tiedä mikä ala olisi se sopivin. Iltaopiskelu olisi mielessä mutta kun tietäisi missä ja mitä. Asia tosiaan vaivaa minua.

Näkyykö rakkausrintamalla mitään muutosta lähiaikoina? Todella raastava kevät ja kesä on takana ja olisi kiva saada siihen hieman muutosta.

Arvostan kovasti apuasi! Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu