miksei seksi kiinnosta mua?Mitä hohtoa seksissä yleensäkin on? Valaiskaa asiaa te arvoisat tietäjät
MIKS SEKSI ei KIINNOSTA?
naikkonen21
6840
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
lähettää samat viestit uudestaan...
- Käytätkö pilleriehkäisyä? Voivat ehkäistä myös seksuaalista halukkutta.
- Millaisen kasvatuksen olet saanut? Jos olet aivopesty, voi seksi tuntua likaiselta ja kielletyltä.
- Millaisia seksikokemuksia sinulla on? Jos on ollut huono tuuri ja kokemuksesi ovat syvältä, se voi tehokkaasti viedä halut.
- Fantasiotko? Olet kovin nuori, itselläni kunnon fantasioiden kehittyminen vei vuosia, kuin myös omien seksuaalisten toiveiden ja halujen löytyminen.
Miltä tuntuu, olisiko näistä jotain apua?
-ei pillereitä
-minua ei ole aivopesty. Penskana tosin isäpuolen seks.lähentelyä ja pervoilua kokenu
-koskaan ei ole tuntunu hyvältä, vaikka panettaa niin juttu loppuu siihen että kiinnostus lopahtaa kun on niin TYLSÄÄ ja ei tunnu koskaan ikinä milloinkaan missään
-johan nuita jutskuja päässä liikkuu,mutta kun palaa todellisuuteen...
-olen avoliitossa, ollaan oltu yhdessä noin puoltoista vuotta ja meillä on yhteinen omakotitalo
-ei ole ollu muita ukkoja olleskaan. Siis en edes seurustellut ennemmin etc.
Seksistä tai rakastelusta - how ever - puuttuu kohdaltasi hohdokkuus. Se on vain toiminto, jota suoritetaan, koska muutkin sitä tekevät. Tietämättä, että miten pitää toimia, jotta se olisi kunnolla hauskaa.
Seksiä voisi verrata ruuanlaittoon - siihen kuuluu paljon ainesosia ja kun sen osaa tehdä oikein hyvin niin lopputuloskin on nautinnollinen. Ja kokemuksen kauttahan senkin oppii. Ei kun harjoittelemaan! ;DD
tietää, miten toimitte. Esim. jos mies vaan tulee ja jyystää kaksi minuuttia ja se on siinä, niin harvempi nainen siitä innostuu.
Lämmittelettekö pitkään? Annatteko toisillenne suuseksiä? Oletko saanut orgasmia? Oletteko keskustelleet fantasoistanne, voisiko niitä yrittää kokeilla? Oletteko kokeilleet eri asentoja? Eri paikkoja? Eri kellonaikoja? Eri vaatteita? Välineitä?