Entisten ja nykyisten törmäyskurssit

Miten exänne ja nykykultanne tulevat toimeen? Haluatko edes, että he olisivat väleissä vai pidättekö tietoisesti välimatkaa yllä?

Oma rakas ja ex tyttöni eivät voi sietää toisiaan... Minua kummastuttaa, mutta taitaa temperamenttien kohtaaminen olla liikaa. Molemmat yrittävät näyttää toisilleen, että missä valta makaa. Ja sitten seuraa noloja tilanteita...
233186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Pieni Silkkinen II oli kuullut juorun Pieni Silkkinen I:stä yhdeltä naiselta, mikä sai hänet vihaamaan tätä kunnes juoru paljastui vääräksi. Pieni Silkkinen I oli kuulemma ollut kovin leuhka entisen mallinuransa takia. Ei hän ikinä ole leuhka, päin vastoin tosi vaatimaton ja aina kun häneltä kysyy siitä, niin hän kyllä ampuu alas kaikki ajatukset mallina elämisen glamourista.

Tämä johtaakin siihen, miksi rakastan häntä: Hänellä elämässä on ollut paljon hienoa ja materiaalisesti elämä on mukavampaa kuin mitä minä voisin koskaan kuvitella, mutta hänellä se ei ole kihahtanut päähän.

Äänestä
  • Pieni Silkkinen I ja II??? Ja onko tuo tosiaan ainoa syy miksi häntä rakastat?

    Äänestä

  • .............. kirjoitti:

    Pieni Silkkinen I ja II??? Ja onko tuo tosiaan ainoa syy miksi häntä rakastat?

    ..siksi puhun rakkaistani pieninä silkkisinä.

    Ja kyllä se on ainoa syy, mutta riittävä sellainen.

    Äänestä

jos eksät ja nykyisen pitäis olla väleissä.

niin , tietysti jos haluaa vaikeuksi elämäänsä ni sit sopan keittoon vaan.

mä en vois olla suhteessa missä toisen eksä pyörii jaloissa lähes kokoajan.

Äänestä
  • Kaiken kauniin ja herkän.

    Äänestä

  • saa rikottua. kirjoitti:

    Kaiken kauniin ja herkän.

    sopan keittoon vaan mukaan.

    Äänestä

eksiemme kanssa niin eipä tule törmäyskurssejakaan. Onhan tuo nähty miksi joku eksä on joskus kuvioissa yrittänyt roikkua "kaverina" mutta viimeistään sitten kun toinen löytää uuden kumppanin niin yhteydenpito lakkaa. Eksät on eksiä ja sellaisina pysykööt, kuuluvat siten myös entiseen elämään. En minä aiankaan haluaisi että kumppanini hengailisi eksiensä kanssa. Ja onneksi molemmat olemme tästä asiasta samaa mieltä.

Äänestä
  • rakkainpanikanssa olemme keskustelleet näistä ex asioista ja molemmilla on yksi joka aina toisinaan yhteyttä ottaa. no asiahan olisi okei jos ottaisivat silleen rehellisesti yhteyttä että haluavat myös uuden kumppanin tavata.. mutta onko näin? no ei tosiaankaan.. toinen viestittelee kännissä aina yöaikaan, humalassa ja toinen saavuttuaan maisemiin.. tai siis ennen viestitteli. nykyään saamme viettää autuasta ja ihanaa aikaa ilman exiämme!! rakastaaksemme toisiamme! ja exillemme tiodeksi te voitte tulla tutustumaan uuteen elämäämme, mutta silloin kun molemmat olemme läsnä;)

    Äänestä

niin, eikä kaikkien kaa tartte tulla toimeen..

ei esim. omien exien eikä tyttökavereiden exien, pöh

on ajanhukkaa elää menneitä aikoja:)

Äänestä

on tavannut nykyisen kultani (joka tulee olemaan myös se tuleva). Tapaaminen kesti kummankin exäni osalta noin 5 min., siinä oli ihan riittävästi (uskoisin että) meille kaikille.

Tietävät, miltä nykykultani näyttää ja toisinpäin. Enempiin "soppiin" ei ole tarvetta, thank God !

Ootko miettinyt, millä motiiveilla te kolme lähtisitte tapaamiseen, siis kunkin kohdalla, että miksi ? Kannattaa varmastikin ottaa selvä heistä ja ennen kaikkea itsestäsi ensin.

Mä itse en mitään "tapaamista" todellakaan halunnut, nämä ihmiset vain putkahtivat eteen, toinen kaupassa ja toinen konsertissa ...

Äänestä

ja nykyiseni ovat tätä nykyä todella hyviä ystäviä.

Äänestä
  • ole koskaan ollut mitään ongelmaa tavata nykyiseni exää. Ex on ex ja kaikki me olemme aikuisia ihmisiä. En oikein ymmärrä tuota ex-vihaa. Mitä lie, katetutta tai mustasukkaisuutta...? Ei ole ainakaan meillä tapana.

    Äänestä

  • Shane kirjoitti:

    ole koskaan ollut mitään ongelmaa tavata nykyiseni exää. Ex on ex ja kaikki me olemme aikuisia ihmisiä. En oikein ymmärrä tuota ex-vihaa. Mitä lie, katetutta tai mustasukkaisuutta...? Ei ole ainakaan meillä tapana.

    salaa öitä yhdessä...?

    Äänestä

  • viettävät vaikka kirjoitti:

    salaa öitä yhdessä...?

    ajattelit ;) Mun exät yhdessä, tai kultani exät. Vai mun ja kultani exät yhdessä. Sekin vielä et ovatko kahdestaan vai aivan ryhminä.

    Äänestä

  • Sun uusi ja entinen ovat kohta yhdessä :)

    Äänestä

  • viettävät vaikka kirjoitti:

    salaa öitä yhdessä...?

    Pelkkä ajatuskin saa mut nauramaan :). Hyviä kavereita ne vain on, eikä ne ole ollenkaan toistensa tyyppiä, että edes harkitsisivat suhdetta. Ja exäni jakaa jatkuvasti suhdeneuvoja, ei todella halua meidän eroavan. Joten olen kai aika onnekas siinä suhteessa.

    Äänestä

  • klu8l kirjoitti:

    Sun uusi ja entinen ovat kohta yhdessä :)

    Niin ei kävisi vaikka olisimme sinkkuja kaikki kolme :). Ollaanpa asuttukin muutama kuukausi saman katon alla ja edelleen vakuuttunut siitä että exä on iloinen siitä, että mulla on tuo uusi. Eikä kai sitä voi oikein exäksi sanoa, kaveri se on.

    Äänestä

Ensimmäinen tyttöystäväni (nykyään siis ex) ja toinen tyttöystäväni (nykyinen) eivät tule toimeen. Onneksi asumme eri kaupungeissa niin ei tule sanomista. Nykyinen on varmaan hieman mustasukkainen.. En ymmärrä tosin miksi. Ei olla suuremmin edes yhteyksissä. Nykyinen on tosin ihan sinut yhden pojan suhteen joka oli näiden kahden tytön välissä..

Äänestä

Miksi exän ja nykisen pitäisi tulla toimeen keskenään? Sinähän olet eronnut exästäsi! Etkö kykenekään luopumaan hänestä? Haluatko pitää molemmat? Yritä kuvitella, miltä nykyisestäsi tuntuu! Sinulla ja exälläsi on kuitenkin pitempi historia takana, kuin sinulla ja nykyiselläsi, hyvässä ja pahassa. Mieti. Aina on jostakin luovuttava saadakseen jotakin uutta.

Äänestä
  • ajattelen. Kannattaa miettiä mitä suhdetta on tärkeintä hoitaa ja mihin panostaa.

    Äänestä

exiä kaitsee, eivät pääse tekemään typeryyksiä.

Äänestä
  • "You know you´re a lesbian when your ex´s are dating each other."

    :-D

    Äänestä

sille et sulla on intressejä eksäsi suhteen edelleen. Haluat vaan pitää molemmat naiset kehissä mikä täällä on jo vastauksissa huomattukin. Mikäs sen mukavampaa sulle, voi olla että heillekin jos olet samanlaisiin törmännyt kun itse olet. Mitä sitä selittelemään hienommilla perusteilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suomalainen kirjoitti:

Miten exänne ja nykykultanne tulevat toimeen? Haluatko edes, että he olisivat väleissä vai pidättekö tietoisesti välimatkaa yllä?

Oma rakas ja ex tyttöni eivät voi sietää toisiaan... Minua kummastuttaa, mutta taitaa temperamenttien kohtaaminen olla liikaa. Molemmat yrittävät näyttää toisilleen, että missä valta makaa. Ja sitten seuraa noloja tilanteita...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu