Uutisten mukaan pienikokoinen nallekarhu joutui oliko se eilen vai toissapäivänä suurten valkoisten metsästäjien uhriksi kun tietämättään marjanpoimintarekellä eksyi näiden metsästysmaille. Pienoinen nalle olisi kuitenkin varmaan pärjännyt tasaväkisessä ottelussa mutta sitä heikensi se kun ensimmäinen sen kohdannut suuri valkoinen metsästäjä umpimähkään ampui sitä muttei kuitenkaan kuolettavasti, metsästyskortti pois sellaiselta tohelolta.
Onneksi apuun saatiin muistaakseni poliisi ja armeija jotta suuret valkoiset metsästäjät uskaltautuivat oikein lähteä jahtaamaan nallea, silti nalle ehti käydä viskaamassa yhtä urhoa ennen kuin koira, ihmisen paras ystävä ehti hätiin ja nalle päätti fiksuna perääntyä. Tämä urhea metsästäjä ei tainnut osua nalleen ollenkaan, kortti pois tältäkin tunarilta.
Vihdoin jahti tuotti tuotti tulosta kun tuo epäilemättä selkäpuolelta ammuttu laukaus oli heikentänyt nallepienokaista niin että urheat metsästäjät saivat sen motitettua ja yhteislaukauksella kukistettua.
Taisi olla toinenkin uutinen jossa epäilemättä yhtä urhea metsästäjä oli oikein kaatoluvan kanssa saanut haavoitettua jotain nallea joka oli sitten joutunut pakenemaan venäjän puolelle. Sinne eivät urheat metsämiehemme kuitenkaan uskaltautuneet seuraamaan, olisi saattanut olla karhu vastassa.
Jos siis harrastat marjastusta muista pysyä metsästä poissa, siellä saattaa olla urheiden valkoisten metsästäjien haavoittamia nalleja tai sitten noita urhoollisia metsämiehiä joiden ampumataidoissa ei juuri ole hurraamista eikä taida aistitkaan oikein pelata.
Nallekarhun marjamatka
päättyi ikävästi
0
274
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3648233Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1592582- 76938
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60863- 55833
- 25826
- 12820
- 64812
- 46786
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss68713