ihan

miten saisi suojattua omaisuutensa jos tietäisi
että verovelkaa on tulossa pirusti.

eikös verot vanhene 5 vuodessa?

oletetaan että perheessä on yksi lapsi ja isän
pitäisi saada omaisuus turvaan esim: auto, mp, osakkeita, rahastoja ja rahaa.
2547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Myöhäistä on siirtää omaisuutta lapsille tai muijalle... tai voithan siirtää, mutta vouti nappaa takaisin.
Rahaa voi jonkin verran hävittää, mutta ei paljoa.
Nipin napin voisi piilottaa luotollisella tilillä, joka on miinuksella.
Tavallisista autoista voudit eivät kiinnostu.

Äänestä
  • Auto,mp,sijoitukset...ym...HUH,HUH!!!MAKSA sika velkasi!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mielenkiinnosta kyselen kirjoitti:

miten saisi suojattua omaisuutensa jos tietäisi
että verovelkaa on tulossa pirusti.

eikös verot vanhene 5 vuodessa?

oletetaan että perheessä on yksi lapsi ja isän
pitäisi saada omaisuus turvaan esim: auto, mp, osakkeita, rahastoja ja rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu