Kun olin eläinkaupassa jossa oli tulareita,siellä eläinkauppias sanoi että vesi täytyy olla matalalla suunnilleen 1/3 osaa akvaariosta ja tulareilla täytyy olla joku kanto joka ylettyy veden pinnan yläpuolella niin kuin olen pitänytkin.Mutta toisessa eläinkaupassa tuliliskot olivat yhtä syvässä vedessä kuin kalat eikä mitään kantoa ollut pinnassa.Kuinka korkealla siis oikeasti olisi hyvä pitää pitää vettä?? =) =)
kuinka korkealla tuliliskojen vesi pitää olla??
?=)?
2
484
Vastaukset
- tania
Kyllähän vettä voi olla vaikka kuinka paljon, mutta oleellista on tuo kuiva maa..
Paras on tietysti laittaa 1/3 osa vettä jolloin liskot halutessaan voivat kömpiä kiville,pengerrykselle tai puun oksalle.
Toinen vaihtoehto on laittaa pinnalle korkkilautta joka toimii köllöttelypaikkana.
Itselläni on 2/3 osaa vettä ja itse tehty linnake jonne kaverit pääsevät halutessaan. - vastaan, jos kysyt
Omassa akvaterrariossani on n.1/3 vettä, sekä "soratorni" ja kanto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994537- 272385
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1092223- 2002179
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4101931- 1691503
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321075Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850