mutta vielä yritetään!
Rahat meni
Anqelina
51078
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen ollut mukana Amwayn verkostomarkkinoinnissa ja nuo kirjoituksesi muistuttavat pelottavan paljon omaa asennettani "liiketoiminnan" alkuvaiheessa.
Toivottavasti ymmärrät pian että tämä ystäväsi on suurennellut sinulle tulojaan ja saanut sinut vakuuttuneeksi bisneksen toimivuudesta hyödyntämällä pitkäaikaista ystävyyttänne. Tämä sama on tehty mahdollisesti myös hänelle. Koska hän on pelännyt että eksyisit tänne suomi24:n tai jollekin muulle keskustelufoorumille mistä löytyy informaatiota niin puolesta kuin vastaankin, on hän käänteisesti "kehoittanut" sinua lukemaan näitä viestejä, jotta saisit mielikuvan että hän todella haluaisi sinun keskustelevan täällä avoimesti.
Toivon todella että ymmärrät hyvissä ajoin tuon kokonaiskuvan, ennenkuin olet menettänyt paljon rahaa ja alkanut kuvitella myös ystäviesi olevan sinulle vain kateelisia. Täällä foorumilla ainakin kirjoitusten perusteella ilmeisesti luulet kaikkien kadehtivan sinua ja tulevia tulojasi. Näin ei ole, eikä noita tuloja tule olemaan.
Toivon sinulle kaikkea hyvää ja uskalla katsoa asioita kriittisesti, mieti mikä juuri sinulle on paras ratkaisu ja uskalla toimia sen mukaisesti.
Jakamaan ohjeita kenellekään?
No vaikkapa tuon saman hurmostilan ja ruusuiset kuvitelmat suurista tuloista jotka jonakin päivänä tulen saavuttamaan verkostomarkkinoinnilla. Ja vieläpä vakuutellen itselleni ja muille että toiminta on täysin moraalista ja hyväksyttävää ja itseasiassa toisten auttamista. Oli kivaa kuvitella hetken aikaa auttavansa ystäviäkin tienaamaan suuria tuloja pian olisimme kaikki rikkaita.
Kiva illuusio jonka motivointimateriaalit, ystävän sana ja rahantarve saivat luotua. Vaikkapa sellainen henkilö! Jaan mielelläni kokemukseni myös näille verkostomarkkinoinnista hetkellisesti hurahtaneille lapsukaisille. Nämä ei tosin ole ohjeita, kuka niin väitti?!?! Hä?
Eilen sulle tapahtui paljon.. Olit aloittelemassa vm-toimintaa, sitten jo tienasit todella hyvin tossa iltapäivällä ja nyt ku yötä pukkaa päälle, niin sun rahat on jo menny. Ennätyskaari sanoisin:)
Kuten jo sanoin eilen, pelkkä provoilija. Oikea verkostoihminen kyllä uskaltaa verkostostaan täällä kertoa jos homma toimii ja sillä tienaa...
Angelina ei voi olla minkään muun kuin Amwayn tai vielä varmemmin Moven "aukottoman bisneksen" edustaja!!
Todennäköisesti ei tiedä kummastakaan liiketoiminnasta kuin sen verran mitä kaveri on kertonut. Mutta se kuulostikin olevan pääasia että kaveri on oikeassa.